Juventus draw with Milan 0:0

Szczęsny miał bardzo mało pracy w rywalizacji z Milanem - goście przez cały mecz nie oddali na jego bramkę... żadnego celnego strzału. (Fot. Getty Images)
Juventus Turin, third in the table, drew at home with runner-up Milan 0-0 in the hit of the 34th round of the Italian top football league. Wojciech Szczęsny was the hosts' goalkeeper, and Arkadiusz Milik was in attack from the 62nd minute. Inter Milan, already confident of the title, will play against Torino today.

W ekipie Juventusu szansę na bramkę mieli m.in. Serb Filip Kostic oraz dwukrotnie Milik, który zastąpił w 62. minucie innego Serba Dusana Vlahovica, lecz bramkarz Marco Sportiello zachował czyste konto, podobnie jak Szczęsny.

W tabeli różnica między drugim Milanem i trzecim "Juve" wciąż wynosi więc pięć punktów. Wicelider ma ich łącznie 70, a zespół z Turynu - 65.

Tytuł jest już poza ich zasięgiem. W poprzedniej kolejce mistrzostwo zapewnił sobie Inter (86 pkt), który w niedzielę o 12.30 podejmie Torino. W ekipie gości za kartki pauzuje Karol Linetty.

To spotkanie przejdzie do historii włoskiej ekstraklasy. Po raz pierwszy mecz poprowadzi bowiem zespół sędziowski składający się wyłącznie z kobiet. Arbitrem głównym będzie ceniona w tamtejszym futbolu Maria Sole Ferrieri Caputi. Na jej asystentki wyznaczono Francescę Di Monte i Tizianę Trasciatti.

33-letnia Ferrieri Caputi przeszła już do historii jako pierwsza kobieta-arbiter w Serie A, gdy w 2022 roku poprowadziła mecz Sassuolo - Salernitana. W tym sezonie sędziowała już sześć meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej Włoch, ale dotychczas miała jako asystentów na liniach mężczyzn.