Lewandowski ready to contribute on all fronts

Lewandowski zakończył swoją serię bez bramki (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski says he is ready to help on all fronts after his brace in Bayern Munich's 3-0 win over Schalke.

Do 54. minuty spotkania w Monachium utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale wówczas Lewandowski zachował się bardzo dobrze w polu karnym - przyjął piłkę na klatkę piersiową, odwrócił się i strzałem z sześciu metrów pokonał bramkarza rywali. Goście sygnalizowali pozycję spaloną, ale telewizyjne powtórki nie wykazały jednoznacznie, czy mieli rację.

Jedenaście minut później Lewandowski podwyższył na 2:0, tym razem strzelając skutecznie głową (dośrodkowywał Rafinha). To już 27. trafienie polskiego piłkarza w obecnym sezonie Bundesligi. Drugi w klasyfikacji strzelców Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund traci do Polaka cztery gole. Wynik ustalił Chilijczyk Arturo Vidal w 73. minucie.

Przy okazji Lewandowski zakończył swoją serię bez bramki. W sumie było to sześć spotkań, licząc występy ligowe (z Eintrachtem Franfurt i VfB Stuttgart), pucharowe (oba mecze ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Benficą) i w reprezentacji (z Serbią i Finlandią). W środowym meczu z Benficą w Lizbonie grał jednak bardzo krótko, dopiero od 84. minuty.

Polak jest blisko wywalczenia korony króla strzelców Bundesligi, a Bayern - bardzo blisko mistrzowskiego tytułu. W tabeli Bundesligi ma już 78 punktów i o dziesięć wyprzedza Borussię Dortmund, która dzisiaj podejmie jedenasty obecnie Hamburger SV.

Tego dnia okaże się, czy podopieczni Thomasa Tuchela otrząsnęli się po czwartkowym wyjazdowym meczu z Liverpoolem. W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Europejskiej prowadzili do 66. minuty 3:1, by ostatecznie przegrać 3:4 i odpaść z rozgrywek (u siebie zremisowali 1:1). Decydującą bramkę stracili w doliczonym czasie.

Pogarsza się sytuacja VfB Stuttgart. Zespół z Przemysławem Tytoniem w bramce przegrał wczoraj na wyjeździe z również walczącym o utrzymanie Augsburgiem 0:1 i spadł na 15. pozycję. Ma już tylko dwa punkty przewagi nad miejscem barażowym.

Kolejne zwycięstwo odniósł natomiast dobrze spisujący się w ostatnich tygodniach Hoffenheim - tym razem 2:1 u siebie z czwartą Herthą Berlin. Cały mecz w barwach gospodarzy, zajmujących obecnie 13. miejsce, rozegrał Eugen Polanski (żółta kartka).

Dzień wcześniej trzy punkty wywalczył ostatni w tabeli Hannover 96. Pokonał u siebie piątą Borussię Moenchengladbach 2:0, a jedną z bramek zdobył Artur Sobiech. To piąte trafienie reprezentanta Polski w tym sezonie.