Surprise at the Bernabéu: Real Madrid lost 2-1 to Sheriff for the Champions League

Tak piłkarze Sheriffa cieszyli się z drugiego gola! (Fot. Javier Soriano/AFP/Getty Images)
Real Madrid failed to take advantage of their status as hosts and unexpectedly had to admit the advantage of the Moldovan club, Sheriff Tiraspol in the Champions League group stage match which took place at the Santiago Bernabeu.

Sheriff bez respektu rozpoczął pierwszą w historii klubu kampanię w Lidze Mistrzów. Dwa tygodnie temu mistrz Mołdawii pokonał Szachtara Donieck 2:0, a tym razem zadziwił piłkarską Europę.

W Madrycie prowadzenie gościom w 25. minucie dał Yasur Yakhshibaev. Uzbek do Sheriffa jest wypożyczony z... Legii Warszawa.

"Królewscy" odpowiedzieli golem Karima Benzemy z rzutu karnego w 65. minucie, ale ostatnie słowo należało do rywali. W 89. min ładnym strzałem zza pola karnego popisał się reprezentant Luksemburga Sebastien Thill.

W drugim meczu grupy D Szachtar bezbramkowo zremisował u siebie z Interem Mediolan.

W grupie A natomiast PSG zrewanżował się "The Citizens" za wyeliminowanie w półfinale poprzedniej edycji. Prowadzenie paryżanom już w dziewiątej minucie dał Senegalczyk Idrissa Gueye. Messi wynik ustalił w 74. To był pierwszy gol Argentyńczyka w barwach francuskiej drużyny, do której przeszedł w sierpniu z Barcelony.

Argentyńczyk w swoim stylu ruszył w stronę pola karnego, wymienił podania z Kylianem Mbappe i nie dał szans bramkarzowi Manchesteru. Paryżanie awansowali na pierwszą pozycję w tabeli. Również cztery punkty ma Club Brugge, który pokonał na wyjeździe RB Lipsk 2:1.

W grupie B ciekawie było w Mediolanie, gdzie AC Milan grał z Atletico Madryt. Gospodarze prowadzili od 20. minuty, kiedy gola zdobył Rafael Leao. Jednak od 29. "Rossoneri" grali w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Franck Kessie.

Atletico długo nie potrafiło wykorzystać przewagi zawodnika, ale w końcu przełamało opór rywali. W 84. minucie wyrównał Antoine Griezmann, a w doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo 2:1 zapewnił gościom z rzutu karnego Luis Suarez.

Liderem tabeli z kompletem punktów jest Liverpool. Dwa tygodnie temu "The Reds" pokonali u siebie Milan 3:2, a tym razem na wyjeździe rozbili FC Porto 5:1. Po dwie bramki zdobyli Egipcjanin Mohamed Salah i Brazylijczyk Roberto Firmino, a jedną dołożył Senegalczyk Sadio Mane. Dla gospodarzy trafił Irańczyk Mehdi Taremi.

W grupie C ton nadają Ajax Amsterdam i Borussia Dortmund, które odniosły drugie zwycięstwa. Holenderski zespół wygrał u siebie z Besiktasem Stambuł 2:0, a BVB pokonała na własnym stadionie Sporting Lizbona 1:0.

Dzisiaj odbędą się spotkania w grupach E-H. Najciekawiej zapowiada się mecz w Turynie, gdzie Juventus Wojciecha Szczęsnego podejmie broniącą trofeum Chelsea Londyn. Natomiast Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego zagra u siebie z Dynamem Kijów, którego zawodnikiem jest Tomasz Kędziora.