Italian league: Napoli better than Sampdoria in the match with three Poles

Piotr Zieliński (w środku) w akcji. (Fot. Getty Images)
Napoli with Piotr Zieliński defeated Sampdoria Genoa 2: 0 in the third round of the Italian Premier League in front of their own audience. The guests included two Polish players: Karol Linetta and Bartosz Bereszyński.

Obie bramki zdobył Belg Dries Mertens (13. i 67.). W meczowej kadrze gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

Podopieczni trenera Carlo Ancellottiego po raz pierwszy w tym sezonie zachowali czyste konto. Przed pozostałymi rozstrzygnięciami awansowali na trzecie miejsce w tabeli Serie A z sześcioma punktami. Sampdoria jest ostatnia z zerowym dorobkiem.

Siedem "oczek" ma prowadzący Juventus Turyn, który wcześniej zremisował na wyjeździe z Fiorentiną 0:0. W obu ekipach wystąpili polscy bramkarze - Bartłomiej Drągowski u gospodarzy i Wojciech Szczęsny w zespole gości. Ponadto w 89. minucie na boisku pojawił się sprowadzony przez Fiorentinę z Górnika Zabrze Szymon Żurkowski. Był to jego debiut we włoskiej ekstraklasie.

Tymczasem wczoraj wieczorem Inter Mediolan pokonał u siebie Udinese 1:0 w trzeciej kolejce włoskiej ekstraklasy i z kompletem zwycięstwo prowadzi w tabeli. Piłkarz gości Łukasz Teodorczyk oglądał mecz z ławki rezerwowych. Zwycięską bramkę na San Siro uzyskał tuż przed przerwą Stefano Sensi. Udinese od 35. minuty grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Argentyńczyka Rodrigo De Paula, który uderzył rywala bez piłki.