FA Cup: Zinchenko with the captain's armband, surprise at Middlesbrough

Ołeksandr Zinczenko we wczorajszym meczu Manchesteru City z Peterborough. (Fot. Getty Images)
Ukrainian footballer Oleksandr Zinchenko played with the captain's armband of Manchester City in the match against the team from the back of the Premier League - Peterborough in the 1/8 final of the FA Cup. The champions of the country achieved on the field of rivals certain victory 2:0.

Zinczenko, który wczoraj wraz z innymi zawodnikami reprezentacji Ukrainy apelował w specjalnym klipie o przeciwstawienie się rosyjskiej propagandzie, nazywającej wojnę na Ukrainie "operacją specjalną", po raz pierwszy założył kapitańską opaskę "The Citizens".

Mecz w Peterborough rozstrzygnął się między 60. a 67. minutą, gdy bramki zdobyli Algierczyk Riyad Mahrez i reprezentant Anglii Jack Grealish.

Inna drużyna z Championship - Middlesbrough sprawiła kolejną niespodzianką, pokonując na własnym boisku po dogrywce Tottenham Hotspur 1:0. Zwycięskiego gola strzelił w 107. minucie Joshua Coburn. W poprzedniej rundzie piłkarze "Boro" wyeliminowali na Old Trafford dwunastokrotnego zdobywcę trofeum Manchester United po rzutach karnych.

W trzecim wczorajszym meczu 1/8 finału Crystal Palace wygrał ze Stoke City 2:1.

Puchar Anglii to najstarsze piłkarskie rozgrywki na świecie. Obecna edycja jest 141. w historii. Trofeum broni Leicester City.