Dutch Cup: Sensational defeat of Ajax Amsterdam against a club from the fourth league

To pierwsza porażka zespołu z Amsterdamu z amatorskim klubem w Pucharze Holandii. W 29 poprzednich meczach strzelili co najmniej cztery gole. (Fot. Ben Gal/BSR Agency/Getty Images)
Ajax Amsterdam players cannot consider the current season a success. They are only fifth in the Dutch top league, but in the round of 16 of the Dutch Cup on Thursday they suffered a sensational defeat, losing away to amateur USV Hercules from the fourth league 2-3.

Piłkarze z Utrechtu na osiem minut przed końcem spotkania prowadzili 2:0 po golach Tima Pietersa. Gdy piłkę w bramce umieścili najpierw Brian Brobbey, a sześć minut później Chuba Akpom wydawało się, że Ajax wyjdzie z tego meczu obronną ręką, jednak bohaterem USV Hercules w doliczonym czasie gry został Mats Grotenbreg, którego trafienie dało sensacyjne zwycięstwo ekipie z czwartej ligi.

Wygrana była niespodzianką przede wszystkim dla trenera drużyny z Utrechtu Rene van der Kooija, który przed meczem dawał swoim podopiecznym dwuprocentowe szanse na zwycięstwo.

Selekcjoner Ajaksu John van't Schip nie był obecny na spotkaniu, bowiem przebywa w Australii w związku ze ślubem syna.

Ajaks w holenderskiej ekstraklasie na początku sezonu plasował się w strefie spadkowej, ale zdołał później nieco poprawić swoją sytuację i awansować na piąte miejsce w tabeli. Do prowadzącego PSV Eindhoven wciąż traci jednak aż 23 punkty.