Agnieszka Radwanska wins Shenzhen Open for 18th career title

Agnieszka Radwańska znów wygrywa! (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwanska scored a comfortable 6-3, 6-2 victory over Alison Riske of the United States on Saturday to win the Shenzhen Open. The top-seeded Pole continued her fine form from the end of last season when she won titles at Tokyo, Tianjin and the WTA Finals in Singapore.

26-letnia krakowianka świetnie rozpoczęła nowy rok, chociaż wszystkie jej rywalki są daleko w rankingu światowym. Riske zajmuje 97. miejsce, zaś Niemka Anna-Lena Friedsam, z którą Polka wygrała w półfinale i zapewniła sobie awans z piątą na czwartą pozycję, jest 95. Poza pierwszą setką znajdują się pozostałe trzy przeciwniczki.

Licząc start w pokazowych zawodach w Hua Hin, to było już drugie zwycięstwo Radwańskiej w sezonie 2016; pierwszego stycznia w Tajlandii wygrała z Włoszką Sarą Errani 6:1, 6:3.

W Shenzen podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego nie straciła nawet seta, a każda jej potyczka trwała niewiele ponad godzinę. W przeszłości już triumfowała w Chinach - w 2011 roku w Pekinie i w poprzednim w Tiencinie.

Z Riske grała dziesięć miesięcy temu w drugiej rundzie w Indian Wells i triumfowała wówczas 6:3, 6:1. Tym razem wynik był bardzo podobny.

W pierwszym secie bardzo wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Z kolei w drugim jako pierwsza gema zdobyła tenisistka z USA. Riske prowadziła też 2:1, lecz później punktowała już tylko Radwańska.