.

.
Hubert Hurkacz bez straty seta pokonał Brytyjczyka Jana Choinskiego. (Fot. Getty Images)
The world number 17 seed Hubert Hurkacz advanced to the third round of Grand Slam Wimbledon. The Polish tennis player won against British player Jan Choinsky 6:4, 6:4, 7:6 (7-3). The encounter lasted two hours and seven minutes.

W 1. rundzie Hurkacz wygrał z Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem 6:1, 6:4, 6:4. Choinski postawił mu tylko odrobinę większy opór. Mający polskie korzenie rywal na liście ATP zajmuje dopiero 164. miejsce i w turnieju znalazł się dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów. Wcześniej nie mieli okazji ze sobą grać.

Dwa pierwsze sety w zasadzie pozbawione były historii. Hurkacz z łatwością wygrywał gemy przy swoim serwisie i tylko kwestią czasu wydawało się, kiedy przełamie Brytyjczyka. W obu partiach następowało to przy stanie 4:4, a kilka minut później podopieczny trenera Craiga Boyntona zamykał seta.

Nieco emocji było w trzecim secie. W trzecim i piątym gemie Hurkacz zmarnował łącznie pięć break pointów, a w kłopoty wpędził się w dwunastym. Choinski prowadził w nim 40:0 i miał trzy piłki setowe, ale znajdujący się po presją 26-letni wrocławianin zdobył pięć punktów z rzędu i doprowadził do tie-breaka.

W nim wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 3-3. Kolejne cztery piłki padły łupem Hurkacza, który awansował do 3. rundy.

Jego następnym rywalem będzie rozstawiony z numerem 14. Lorenzo Musetti. Włoch gładko pokonał Hiszpana Jaume Munara 6:4, 6:3, 6:1.

Hurkacz z pięć lat młodszym Musettim ma bilans 1-2, a zwycięstwo odniósł dwa lata temu w 1. rundzie Wimbledonu. Porażek doznał natomiast w 2021 roku w Rzymie i w poprzednim sezonie w Rotterdamie.

Zwycięzca w 1/8 finału prawdopodobnie zagra z broniącym tytułu Serbem Novakiem Djokovicem.