Menu

xv

xv
Na zdj. mural w Dublinie oddający społeczne nastroje w czasie pandemii. (Fot. Getty Images)
xv
Advertisement
News available in Polish

Duża jak na Irlandię liczba nowych zgonów jest dość zaskakująca w kontekście widocznych postępów w ograniczaniu zachorowań. W czasie całej drugiej fali epidemii dobowy bilans zgonów wcześniej tylko dwa razy był dwucyfrowy, przy czym poprzedni taki przypadek miał miejsce w połowie października.

Statystyki nowych zakażeń wyraźnie jednak wskazują, że epidemia w Irlandii spowalnia. 270 infekcji to dokładnie tyle samo, ile było w bilansie z poniedziałku, który był pierwszym od końca września, gdy wykryto ich mniej niż 300. To oznacza, że średnia dobowa z siedmiu ostatnich dni spadła do 421, podczas gdy jeszcze w ostatnim tygodniu października wynosiła 836, zaś w przedostatnim - 1124.

Na początku października irlandzki rząd podniósł poziom zagrożenia koronawirusem z drugiego na trzeci, a 22 października wprowadził piąty, najwyższy. Oznacza on powrót z niewielkimi modyfikacjami do takiego lockdownu, który wprowadzony został pod koniec marca w odpowiedzi na pierwszą falę epidemii. Ma on obowiązywać przez sześć tygodni, choć po czterech nastąpi przegląd sytuacji.

Dotychczasowy bilans epidemii w Irlandii to 65 889 zachorowań i 1963 ofiary śmiertelne. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.01.2021
  GBP 5.152 złEUR 4.547 złUSD 3.751 złCHF 4.221 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement