great Milik and Alax lost

Doskonały Milik nie pomógł, Ajax przegrał (Fot. Getty Images)
Ajax have been knocked out of the Champions League after suffering a 3-2 defeat to Rapid Vienna in the second leg of their qualifying tie against Rapid Vienna at the Amsterdam ArenA.

Milik pokonał bramkarza rywali w 52. minucie, strzelając gola na 1:2. Napastnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie.

Do przerwy Ajax przegrywał 0:2 po bramkach Słoweńca Roberta Berica (12.) i Louisa Schauba w 39. minucie.

Dzięki trafieniu Milika oraz Serba Nemanji Gudelja gospodarze odrobili straty, ale w 77. min. gola na wagę awansu austriackiego zespołu ponownie strzelił 20-letni Schaub.

Teraz Rapid wystąpi w ostatniej fazie kwalifikacji LM, natomiast Ajax - w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.