Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Samozwańcze Państwo Islamskie wzywa do mordowania seniorów w krajach Zachodu

Samozwańcze Państwo Islamskie wzywa do mordowania seniorów w krajach Zachodu
Celem terrorystów rzekomo mają być starsze osoby na terenie UE i USA. (Fot. Getty Images)
Samozwańcze Państwo Islamskie (Daesh) wezwało dżihadystów mieszkających w krajach Zachodu do przeprowadzania zamachów na seniorów - podał hiszpański dziennik 'La Razon'.
Reklama
Reklama

Powołująca się na komunikaty rozsyłane przez afgańską komórkę tzw. Państwa Islamskiego madrycka gazeta podała, że zachęty do popełniania aktów terroru kierowane są do tzw. samotnych wilków, czyli radykalnych muzułmanów gotowych w ramach samodzielnej akcji do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego.

Według "La Razon", autorem komunikatów zachęcających do zabijania seniorów, szczególnie starszych kobiet na terenie UE i USA, jest Abu Khuroson Al-Mudżohid z afgańskiej komórki Daesh, zwanej ISPK.

Zachęty do popełniania aktów terroru kierowane są do tzw. samotnych wilków. (Fot. Getty Images)

"Uchodzi on za największego propagandystę oraz stratega tej grupy terrorystycznej" - napisał "La Razon", zaznaczając, że Al-Mudżohid wezwał "samotne wilki" do zabijania zachodnich "niewiernych" w ramach zemsty za "śmierć tysięcy muzułmańskich kobiet i dzieci".

Gazeta przypomniała, że w jednym z ostatnich komunikatów dżihadysta napisał, że "życie niewiernych w USA i w Europie musi zamienić się w piekło".

Al-Mudżohid stwierdził też, że ataki na seniorów muszą prowadzić do "wybuchowego efektu psychologicznego", który uznał za równorzędny z "zabiciem tysięcy wrogich żołnierzy na polu bitwy".

Czytaj więcej:

Norwegia: Sprawca strzelaniny powiązany z islamskim ekstremizmem

Islamski Dżihad zaatakował Izrael 80 rakietami. Tel Awiw otwiera publiczne schrony

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama