Mieszkańcy Anglii zagrożeni powikłaniami po Covid-19 mogą przyjąć kolejną szczepionkę. (Fot. Getty Images)

Anglia: NHS rozpoczyna program szczepień drugim boosterem

Zgodnie z zaleceniami rządowego organu JCVI, NHS w Angli rozpoczął program szczepień na koronawirusa drugą dawką wzmacniającą (booster). Do szczepienia kwalifikuje się każda osoba powyżej 75. roku życia, wszyscy mieszkańcy domów opieki, a także osoby z osłabioną odpornością.

NHS w Anglii rozpocząl dziś podawać drugą szczepionkę przypominającą (booster) milionom osób, które są najbardziej narażone na Covid-19. Celem jest walka z dalszym rozwojem pandemii i przeciążeniem służby zdrowia.

Jak przekazały media, lekarze w najbliższych dniach skontaktują się w sumie z 5 mln osób. Każda z nich będzie mogła umówić się na szczepienie przez internet lub za pośrednictwem numeru 119.

Decyzja o rozpoczęciu szczepień drugim boosterem nastąpiła po tym, gdy organ Joint Committee on Vaccination and Immunisation (JCVI) zalecił rządowi jego rozpoczęcie dla trzech grup ludzi - osób w podeszłym wieku (75+), mieszkańców domów opieki oraz osób z obniżoną odpornością (chorobami immunologicznymi). Eksperci zwrócili uwagę, iż odporność uzyskana po otrzymaniu pierwszego boostera "zaczęła zanikać".

Tymczasem w całej Wielkiej Brytanii liczba przypadków zakażeń koronawirusem dramatycznie rośnie. Przed weekendem - w piątek - odnotowano ponad 90 tys. zakażeń. Jeszcze na początku marca było ich tylko 39 tys. W brytyjskich szpitalach w ubiegły czwartek z powodu koronawirusa przebywało ok. 14,6 tys. osób.

Krajowe Biuro Statystyczne szacuje, iż w tygodniu poprzedzającym 12 marca, 1 na 20 mieszkańcow Anglii był zakażony koronawirusem. 
 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9646
+0.0412
EUR
4.2842
+0.0149
USD
3.7554
+0.0272
CHF
4.6371
+0.0226
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu