Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Prezes Pfizera: Szczepionka podawana corocznie byłaby lepszym rozwiązaniem niż dawki przypominające

Prezes Pfizera: Szczepionka podawana corocznie byłaby lepszym rozwiązaniem niż dawki przypominające
Albert Bourla zwrócił uwagę, jakie wyzwania czekają służbę zdrowia na całym świecie w związku z dawkami przypominającymi. (Fot. Getty Images)
Podawana corocznie szczepionka przeciwko Covid-19 byłaby lepszym rozwiązaniem, niż częściej podawana dawka przypominająca - ocenił szef koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla izraelskiej telewizji N12 News.
Reklama
Reklama

"Jest to pożądany scenariusz - mam nadzieję, że uda nam się dojść do momentu, w którym będziemy mogli szczepić się regularnie, raz w roku" - przekazał Bourla, odpowiadając na pytanie o skuteczność podawanych co kilka miesięcy dawek przypominających.

"W przypadku podawania preparatu raz w roku, łatwiej będzie do tego przekonać ludzi, łatwiej będzie to też zapamiętać. Z punktu widzenia zdrowia publicznego jest to naprawdę idealna sytuacja" - dodał prezes Pfizera.

Szczepionka firmy Pfizer/BioNTech okazała się skuteczną przeciwko ciężkiemu przebiegowi choroby w przypadku zakażenia wariantem Omikron, jej efektywność spadła jednak w zetknięciu ze zwiększoną zdolnością wariantu do przenoszenia. Wiele krajów zdecydowało się na rozszerzenie kampanii szczepień o dawki przypominające i skrócenie odstępu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych zastrzyków preparatu.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) poinformowały przedwczoraj, że trzecia dawka szczepionek Moderny i Pfizera oferuje sięgająca 90 proc. ochronę przed ryzykiem hospitalizacji. 

Czytaj więcej:

Prezes Pfizera: Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat

Badanie: Jaka jest skuteczność szczepionki Pfizer i Moderny po 7 miesiącach?

  Komentarze
  • Piotr
   23 stycznia, 15:25

   Po co prezes się wypowiada na temat swojej szczepionki? Politycy wiedzą lepiej!!!!!

  • GB
   23 stycznia, 16:48

   Dobre . Prezes mówi ze co roku . Ja bym poszedł dalej prezesie ::!!!@@ CO TYDZIEŃ .
   Wiadomo ze za tym idzie więcej „CO ŁASKA „ ale kto bogatemu zabroni. 🥲🥲

  • Co za brednie
   23 stycznia, 17:14

   Nigdy nie nalezy dopuscic by te bydlaki 'keczupowaly' nas co roku! Nie ma takiego wymogu co do grypy, ta 'chrypka' tez sie nie powinna do tego kwalifikowac. Dosc dyktatu Big Pharmy!

  • Rodak
   23 stycznia, 18:26

   Za niedługo będzie kawa z rana papieros i strzykawka do tego debile mózgi niech sobie zaszczepią będzie spokój już zapowiadali że 2 dawki i będzie po wirusie teraz pchają ludziom przypominająca itd a i tak to nic nie zmieniło w każdym kraju pieprzą że jest tysiące jak nie setki ich śmiesznych zachorowań

  • Celestyn76
   23 stycznia, 19:15

   Dlatego kobbysci firm medycxnych w usa wydaje na lobbying 500mln usd rocznie 10 razy wiecej cniz lobbysci firm zbrojeniowych

  • Drakus
   23 stycznia, 20:00

   Po trzeciej dawce dla milionów ludzi mniej trafia do szpitala i dochodzi do ruchów przeciwników więc zmienią to na jedną co roku. Ustalili z Papieżem na spotkaniu że Chrześcijaństwo mutuje i to tylko forma dodatkowej terapii duchowej. Jest już nowy pod wariant BA.2. W przyszłości mikro chip będzie pokazywał stan zdrowia, ilość przyjętych dawek itp. Za kilka lat Europa chce być liderem w produkcji takich półprzewodników dla każdego. Wszystko zgodnie z prawem dla zdrowia obywateli. Liderzy planują spore zyski.

  • Bebok
   23 stycznia, 20:20

   A to pazerne swinie

  • Matt Londonist
   23 stycznia, 20:26

   Jest jeszcze jedna firma, zajmujaca sie "Global research and development" nazywa sie Ipsos Mori czyli po lacinie "Oni Umieraja" .....

  • Wiadomo o co chodzi ;)
   23 stycznia, 23:00

   Bo kasa sie musi zgadzać .....

  • Oooo...
   23 stycznia, 23:49

   A wiecznie niezadowoleni tak mało mają do powiedzenia? No dalej ejnsztyny, leczyć kompleksy, hehe

  • Czytelnik
   24 stycznia, 01:09

   Patrząc na to jakie zyski odnotowały firmy farmaceutyczne dzieki ich szczepionkom które i tak nie robią roznicy w walce z davidkiem tylko patrzeć kiedy znów „przypadkowo” na wolność z laboratorium o którym nikt nie wie wydostanie się kolejny virusek.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.06.2022
  GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama