Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Burger King wprowadza do oferty wegańskie nuggetsy i zapowiada więcej bezmięsnych dań

UK: Burger King wprowadza do oferty wegańskie nuggetsy i zapowiada więcej bezmięsnych dań
Liczba osób ograniczających spożycie mięsa stale rośnie, dlatego Burger King liczy na nowych klientów, którzy docenią nowe menu. (Fot. Getty Images)
Sieć Burger King zacznie sprzedaż wegańskich nuggetsów w całej Wielkiej Brytanii w ramach zobowiązania, że jej menu będzie w połowie bezmięsne do 2030 roku – donosi BBC.
Reklama
Reklama

Już dwa lata temu Burger King wprowadził do menu burgera roślinnego Rebel Whopper, ale później okazało się, że nie jest on odpowiedni dla wegan, ponieważ był przyrządzany na tym samym grillu co mięso. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu produkty wprowadzono burgera Vegan Royale.

Dieta wegańska polega na wykluczeniu produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, ryby, nabiał i jaja.

Według Burger Kinga, osiągnięcie celu polegającego na ograniczeniu produkcji żywności na bazie mięsa o 50 proc. przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 41 proc. Jego wegańskie nuggetsy mają smakować tak samo jak ich odpowiedniki na bazie kurczaka. Są one produkowane z soi i białka roślinnego i otrzymały certyfikat Vegan Society.

"Wprowadzenie wegańskich nuggetsów jest kolejnym pozytywnym krokiem w zmniejszaniu naszego śladu węglowego i wprowadzaniu innowacji w naszym menu w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na bezmięsne zamienniki i produkty bez białka zwierzęcego w Wielkiej Brytanii" – podkreślił dyrektor naczelny Burger King UK, Alasdair Murdoch.

Według organizacji Vegan Society, w 2019 roku w Wielkiej Brytanii było około 600 000 wegan, czyli cztery razy więcej niż w 2014 roku.

Według ankiety przeprowadzonej wśród ponad tysiąca osób dorosłych w Wielkiej Brytanii przez firmę Mintel, 49 proc. osób zainteresowanych ograniczeniem spożycia mięsa przyznało, że robią to ze względów zdrowotnych. Istotną motywacją jest dla nich również kwestia poprawy swojej sylwetki, dbałość o zwierzęta i środowisko naturalne.

Czytaj więcej:

Badania: Wegetarianie mniej narażeni na ciężki przebieg Covid-19

Costa Coffee i McDonald's wprowadzają nowe wegańskie menu w UK

Spada spożycie mięsa na Wyspach. Już co 4. Brytyjczyk jest "wege"

Waitrose wprowadzi do sprzedaży "mleko ziemniaczane"

Izrael: Roślinne mięso alternatywne wydrukowane w 3D trafia na rynki europejskie

  Komentarze
  • Magia
   5 stycznia, 07:58

   Veganizm czy vegetarianizm to bardziej filozofia dbania o siebie i taki człowiek nie kupi smażonego syfu tylko dlatego ze ma 20 bezmięsnych składników w sobie. Hahaha. Natomiast zastanawiają mnie te opłaty w unii za produkowanie CO2 które doprowadziły do tych podwyżek gazu o 130% od stycznia zeszłego roku i ciągle rosną. Nie można tego zdjąć?. Czy naprawde zwykły człowiek musi ponosić koszty walki bidena z putinem?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama