Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rząd UK: "Przewietrz swój dom, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid"

Rząd UK: "Przewietrz swój dom, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid"
Warto wietrzyć pomieszczenia niezależnie od pory roku i nie tylko ze względu na wirusy. W wywietrzonym domu po prostu lepiej się funkcjonuje, a organizm się dotlenia. (Fot. Getty Images)
Rządowa kampania obejmująca całą Wielką Brytanię będzie zachęcać ludzi do otwierania okien podczas spotkań towarzyskich, na 10 minut co godzinę – informują media.
Reklama
Reklama

Lekarze i naukowcy popierają finansowaną przez rząd kampanię realizowaną we wszystkich mediach, mającą na celu przekonywanie ludzi do wietrzenia mieszkań, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się cząsteczek wirusa.

Kampania będzie zawierała krótki film, który ma zachęcić ludzi do "powstrzymania Covid-19 krążącego w otoczeniu" i który pokazuje, jak koronawirus może gromadzić się w zamkniętej przestrzeni, gdzie zakażona osoba rozmawia z kimś innym, wirus utrzymuje się w powietrzu, a następnie zostaje przekazany komuś innemu.

"Małe, ale ważne działania mogą pomóc chronić nas przed Covid-19. Szczepienia, zasłanianie twarzy w zamkniętych pomieszczeniach i regularne wykonywanie testów na obecność Covid-19 - to wszystko ma duże znaczenie, ale ważne jest również, abyśmy nie pomijali znaczenia właściwej wentylacji" - podkreślił dr Thomas Waite, zastępca głównego lekarza Anglii.

"Wraz z szybko zbliżającą się zimą i spędzaniem przez ludzi więcej ilości czasu w pomieszczeniach, ważne jest, aby wszyscy zrozumieli, jak duże znaczenie ma regularne otwieranie okien - choćby na kilka minut - aby utrzymać ruch powietrza i zapobiec infekcjom" – dodał.

Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej apeluje do ludzi o poważniejsze podejście do wietrzenia pomieszczeń po tym, jak ankieta przeprowadzona wśród 3 tys. osób w Anglii wykazała, że 64 proc. nie wie, że otwieranie okien pomaga ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a tylko 29 proc. robi to, gdy goście przychodzą do ich domu.

Eksperci zaangażowani w tę kampanię mają nadzieję, że skłoni ona do znacznie częstszego otwierania okien - szczególnie przed i w trakcie nadchodzącego okresu świątecznego, gdy spotkania towarzyskie odbywają się wewnątrz pomieszczeń.
 

Czytaj więcej:

Pekin 2022: Roboty pomogą w walce z pandemią

Osoby niezaszczepione są 32 razy bardziej narażone na śmierć z powodu Covid

Do Holandii wraca część obostrzeń przeciw Covid-19

Grecja zaostrza restrykcje wobec niezaszczepionych na Covid-19

Badanie: Szczepionka daje większą odporność niż przebycie Covid-19

W Wielkiej Brytanii dopuszczono tabletkę na Covid-19

  Komentarze
  • Ozi
   6 listopada 2021, 10:01

   Virus główna przenośi się droga kropelkowa, oraz w dużym mieście przy pomocy smogu i osiada na powierzchni gładkiej na. parapet lub szyba okna. Pogratulować myślenia. Rząd Borys zrobił wiele, złego dla ludzi i dla gospodarki UK. Jeszcze przez 25 lat skutki i zaniedbania benda odczuwalne. Biały grubas martwi się tylko o alimenty dla dzieci i zerową frekwencja emigracji i przy okazji łamie prawa i sprowadza ludzi nie zaczczepionych z Abganistanu i rozdaje mieszkania nowe w bogatych dzielnicach, a ludzie w trudnych warunkach muszą czekać, na własne M2.

  • Cywilizowany
   6 listopada 2021, 10:40

   To to już by świadczyło w jak patologicznych warunkach mieszkają Brytyjczycy sama ta sugestia o przewietrzeniu domu świadczy o tym że to jest to kraj trzeciego świata.

  • Bystry
   6 listopada 2021, 11:17

   Nie robcie tego ! Ostatnio bardzo mocno rozpylaja chemitrails , wystarczy spojrzec w niebo .Wczoraj od samego rana do popoludnia bardzo mocno rozpylali , tworza sie z tego chmury a powietrze staje sie "mgliste" pelne chemikali , wystarczy szukac i duzo czytac na ten temat ale wszystkie info w glownych mediach , youtubach itp jest usowane i osmieszane.

  • Siwucha
   6 listopada 2021, 14:16

   uwiwlbiam tego monty pyhona w realnym zyciu w uk pomysly sa poprostu niesamowite i na takiej kampanii mozna zarobic forse no opadaja rece to moze jeszcze zrobcie kampanie na temat .....nie sikania na dworze pod wiatr ....nie dubania w nosie bo stamtad dopiero wyciaga sie matke krolowa coronawajrusa najbardziej jadowita bestie ever,,,,,nie kichania wogole nawet mam haselko propagandowe ,,,,,,,nie kicham chronie siebie i innych borysa pathela i reszte niewinnych .....

  • Fajnie
   6 listopada 2021, 15:31

   Do Bystry
   Masz całkowita rację. Sypia od dawna choc kilka dni był spokój ale to co wczoraj wyprawiali to już było przegięcie. Normalnie rajdy na niebie. Trują na potęgę z każdej strony a później że srowid.

  • Jolancia
   7 listopada 2021, 06:12

   To jest typowo indyjski zwyczaj dokładnie tak robią indianie i tak się ich uczy w szkołach od dziecka naprawdę jestem załamana tym krajem tu nawet zwyczaje wprowadza się azjatyckie.

  • JoBo
   7 listopada 2021, 21:17

   @Jolancia, ty jesteś, jak Kolumb. Indianie, bo Indie ( ktoś wyjaśni @ Jolanci, w czym rzecz, bo ja się zalewam łzami ze śmiechu ? ).Musisz gdzieś popłynąć, to może coś odkryjesz, jak on.

  • JoBo
   8 listopada 2021, 17:41

   Narazie jest dobrze. Wiedzą co robiom. Znajom się na rzeczy. Może i trochę koszty życia poszły w górę, ale nadal żyje się lepiej niż gdzie indzyj. Ja tera na zmywaczku dostał wincyj na godzinę, więc mogę wzionc coś znowu na raty. A ci co narzekają zawsze mogą opuścić kraj, dzwi wszędzie otwarte

  • JoBo
   8 listopada 2021, 17:41

   Narazie jest dobrze. Wiedzą co robiom. Znajom się na rzeczy. Może i trochę koszty życia poszły w górę, ale nadal żyje się lepiej niż gdzie indzyj. Ja tera na zmywaczku dostał wincyj na godzinę, więc mogę wzionc coś znowu na raty. A ci co narzekają zawsze mogą opuścić kraj, dzwi wszędzie otwarte

  • Polka
   9 listopada 2021, 18:46

   Hahahaha @JoBo Jolancia chyba poplynela juz, pontonem do UK xD

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama