Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Richmond z najwyższym współczynnikiem zakażeń w Londynie

Richmond z najwyższym współczynnikiem zakażeń w Londynie
W Richmond (na zdj.) wskaźnik zakażeń jest niepokojący... (Fot. Getty Images)
Najnowsze dane wykazują, że w południowo-zachodnim Londynie nastąpił gwałtowny wzrost liczby przypadków Covid-19. Dzielnica Richmond ma najwyższy współczynnik zakażeń w całej stolicy, który wynosi 418,9 przypadków na 100 tys. osób w ciągu ostatnich siedmiu dni – informują brytyjskie media.
Reklama
Reklama

To dwa razy więcej niż miesiąc temu i tym samym jest to jedyna londyńska dzielnica, w której obecny wskaźnik infekcji jest wyższy niż średnia krajowa wynosząca 410 przypadków na 100 tys. osób.

Drugi najwyższy współczynnik zakażeń w Londynie gmina Hounslow – 409 przypadków, natomiast dzielnica Kingston jest trzecia – 332 przypadki. Sutton jest na czwartym miejscu z 304 przypadkami.

W Richmond wskaźnik jest czterokrotnie wyższy wśród osób poniżej 60. roku życia - w porównaniu do osób w wieku 60 lat i starszych. Dzielnica ta była w czołówce londyńskich gmin pod względem liczby szczepień wśród dorosłych - co może oznaczać, że skuteczność szczepionek zaczyna słabnąć u tych, którzy przyjęli jako pierwsi.

Mniej niż siedem procent dorosłych londyńczyków zaszczepiło się dawką przypominającą. W sumie 464 319 dawek przypominających szczepionki zostało do tej pory podanych w stolicy, ostatnio 31 794 w sobotę. Szczepienia dodatkowe zdominowały większość działań zespołów zajmujących się szczepieniami, stanowiąc obecnie ponad trzy czwarte wszystkich szczepień przeciw Covid.

Najwyższe wskaźniki zachorowań na Covid w Londynie w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano w grupie wiekowej od 10 do 14 lat. (Fot. Getty Images)

Ogólnie rzecz biorąc, Londyn nie odnotowuje tak gwałtownego wzrostu liczby zachorowań jak inne części kraju, pomimo najniższego poziomu przyjmowania szczepień. W niedzielę wieczorem w całej Wielkiej Brytanii zgłoszono 45 140 przypadków zakażeń, co jest najwyższą liczbą od 20 lipca.

Istnieją jednak obawy co do wzrostu liczby infekcji zgłaszanych u dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza że w Londynie szczepienia dla 12-15-latków przebiegają powoli.

W stolicy 11,4 proc. dzieci w wieku od 12 do 15 lat zostało zaszczepionych, w porównaniu z 15 proc. w całej Anglii. Dzielnica Barking & Dagenham ma najniższy poziom przyjmowania szczepionki w tej grupie wiekowej - 3,5 proc., a następnie Newham i Lewisham (obie po 5,2 proc.). Najwyższe wskaźniki zachorowań na Covid w Londynie odnotowano w grupie wiekowej od 10 do 14 lat – 744 infekcje na 100 tys. osób w ciągu ostatnich siedmiu dni.

NHS Anglia poinformowała, że od czasu uruchomienia programu 16 września podano ponad 3,1 mln dawek przypominających szczepionki.

Czytaj więcej:

Zaszczepieni po przyjeździe do Anglii będą mogli robić szybkie testy zamiast PCR

UK: 43 tys. osób mogło dostać błędne wyniki testów na obecność koronawirusa

Niemcy: Wzrost zachorowalności na Covid-19 wśród dzieci i młodzieży

Czwarta fala pandemii dotyka najmocniej Wielką Brytanię oraz wschód Europy

UK: Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od 20 lipca

  Komentarze
  • Iq
   18 października 2021, 17:08

   przeciez na richmond jest najwyzszy wspolczynnik zaszczepien.....dalej nic nie pojmuja?

  • Kiki
   18 października 2021, 21:31

   Serio? Jest jeszcze ktoś kogo to interesuje?

  • Jozek
   18 października 2021, 23:33

   jak na ludzi puszczaja gmobakterie z wirusem tak jak to robili w 2000 to nie ma co sie dziwic, mieszkam w 300 tys. miescie i nagle z 4 liter znajomi z roznych czesci miasta pisza na grupie ze dzieci choruja i oni sami. JAKI DZIWNY TEN ZBIEK OKOLICZNOSCI !!!

  • Jak to
   19 października 2021, 08:23

   Jak to. A tak mowili, ze tam najsprawniej ida szczepienia… wiec juz jasne jest. Choruja zaszczypani

  • Prawda Adam
   19 października 2021, 10:35

   Co to za bełkot?Jakie zakażenia?Nawet pandemi nie widziałem i żadnej nie zobaczę.Szczepicie kogo popadnie,ale zakażenia sfiksowane wciąż rosną.Po co Londynek pisze te bzdury?U was grypa i inne choroby to zawsze covid.Proponuję ruszyć głową i samodzielnie zacząć myśleć.A może jeszcze wirus HIF też w powietrzu się przenosi,tylko jeszcze nam o tym w tv nie powiedzieli.Ludzie zacznijcie normalne żyć!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2022
  GBP 5.5377 złEUR 4.6558 złUSD 4.4379 złCHF 4.4542 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama