Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

"Pingdemia" paraliżuje życie w UK. W sklepach zaczyna brakować produktów

"Pingdemia" paraliżuje życie w UK. W sklepach zaczyna brakować produktów
Tak wyglądało wczoraj zaopatrzenie jednego z Tesco w walijskim Cardiff. (Fot. Getty Images)
Rosnąca liczba osób wysyłanych na kwarantannę, co media od wydawanego przez aplikację NHS Covid-10 dźwięku nazwały 'pingdemią', w coraz większym stopniu utrudnia normalne funkcjonowanie państwa. Brytyjskie supermarkety ostrzegają, że już zaczyna brakować niektórych produktów - informuje BBC.
Reklama
Reklama

W drugim tygodniu lipca używana w Anglii i Walii aplikacja NHS Covid-19 wysłała rekordową liczbę 618 903 powiadomień o narażeniu na kontakt z koronawirusem i konieczności poddania się kwarantannie.

Handel, gastronomia i transport alarmują, że mają coraz większe problemy z niedoborem pracowników, którzy otrzymali taki alert i muszą izolować się przez 10 dni. Niektóre firmy skróciły godziny otwarcia, aby poradzić sobie z brakiem personelu; inne czasowo wstrzymały działalność.

Kilka sieci supermarketów, w tym największe - Tesco, Sainsbury's, Co-op i Lidl - przyznało, że z powodu problemów kadrowych u ich dostawców oraz w samych sklepach, mogą wystąpić przejściowe trudności z dostawami niektórych towarów, a dzisiaj wiele brytyjskich gazet zamieściło zdjęcia pustych półek sklepowych.

Sieć Co-op przyznała, że już ​​"brakuje niektórych produktów". Z podobnymi problemami mierzy się Sainsbury's, zapewniając jednak, że zdjęcia pustych półek to "odosobnione incydenty".

Z kolei Iceland ostrzegł, iż nie wyklucza zamknięcia niektórych sklepów. Około 1 000 pracowników sieci, czyli prawie 4 proc. personelu,  przebywa obecnie na kwarantannie z powodów związanych z Covid, z czego 64 proc. przez "pingdemię".

Koncern paliwowy BP poinformował, że wskutek problemów z dostawami na niektórych stacjach są braki paliwa, a niewielką liczbę nawet trzeba było czasowo zamknąć. Krajowa Rada Szefów Policji (NPCC) przyznała dzisiaj, że duża liczba absencji w niektórych oddziałach policyjnych w kraju wpływa na ich zdolność do szybkiego reagowania na wezwania. 

Odnosząc się do braków kadrowych, które dotykają coraz liczniejsze branże, minister ds. biznesu Kwasi Kwarteng zapowiedział, że jeszcze dzisiaj przedstawiona zostanie lista kluczowych pracowników, którzy zostaną zwolnieni z obowiązku kwarantanny, jeśli mieli kontakt z osobą zakażoną. Zastrzegł jednak, że lista będzie bardzo krótka i obejmie jedynie w pełni zaszczepione osoby.

Jednocześnie Kwarteng zaapelował, aby nie wykupywać w panice towarów ze sklepów. "Nie chcę, aby ludzie odnieśli wrażenie, że każda półka w każdym supermarkecie jest pusta. Tak nie jest, ale z pewnością martwią nas przypadki niedoborów. Dlatego patrzymy na łańcuchy dostaw w krytycznych branżach i analizujemy sytuację" - zapewnił minister.

Czytaj więcej:

Rząd UK apeluje: "Nie wyłączajcie aplikacji NHS Covid"

Anglia: Ludzie masowo usuwają aplikację NHS Covid

UK: Rekordowa liczba osób wysyłanych na kwarantannę problemem dla firm

UK: Wraz z rosnącą liczbą zakażeń rozszerza się "pingdemia"

Rząd UK: Kluczowi pracownicy nie będą automatycznie zwalniani z kwarantanny

  Komentarze
  • Gosc
   22 lipca, 18:06

   Brexit...

  • Raze
   22 lipca, 18:10

   A półmózgi to instalują i jak stado bezmózgich ćmoków słuchają swojej świętej wyroczni, a potem… zdziwko! No qrwa ręce i nogi się uginają po ciężarem bezmóżdża i niedorozwoju umysłowego.

  • Heh
   22 lipca, 18:34

   To nie Pingdemia to Brexit, ludzie z Niemiec, Polski i Francji piszą na necie że w sklepach pełne półki są.

  • Znachor
   22 lipca, 18:42

   Brexidemia a nie Pingdemia. Niech nie oszukują ludzi tymi nazwami. Convid zatarł braki kadrowe brexitu i to w końcu będzie coraz bardziej widoczne. Bo idąc ich tokiem myślenia brexitu nie było grypa przestała istnieć a wszystko co złe to najprościej powiedzieć no convid przecież szaleje. Na pułkach towaru brakuje bo kierowców nie ma. Kto mądrzejszy to wywalił z telefonu tą apke lub wogole jej nie instalował.

  • Pire z dżemem
   22 lipca, 19:09

   i tak oto poniekąd sztuczna inteligencja może doprowadzić do zamieszek z braku papu w sklepach

  • Lee
   22 lipca, 21:33

   Zaostrzone prawo dla nowo przyjezdnych do uk, covidowe kwarantanny, testy plus zajebsita aplikacja wysyłająca ludzi na kwarantannę mimo ze 90% społeczeństwa jest zaszczepiona. To prawda ludzi brakuje w każdym sektorze, wprowadzane są nawet awaryjne podwyżki żeby zatrzymać personel, wróżę podwyżki cen towarów oraz podwyżki za pracę co spowoduje, ze uk będzie jeszcze mniej atrakcyjnym miejscem do życia czy podróży w celu zwiedzania dla nowych ludzi z poza wysp.

  • JoBo
   22 lipca, 21:46

   @Raze. Wydaje mi się, że oni to robią celowo. Płatny sick, holiday na żądanie. Zobacz jaka jest pogoda. To samo robili przed świętami z testami i symptomami. Można to nazwać " łańcuszkiem szczęścia ". A prawdopodobieństwo, że się trafi jest spore. Zeskanuje się w jednym pubie, drugim, w przychodni. W sklepie. Skanujesz się 10 - 20 razy dziennie i " pewniak ", że " trafisz ". Ty tak nie myślisz, ja też nie, ale Anglicy ?

  • Unia
   22 lipca, 21:48

   Maja co chcieli… moze i z jednej strony wyjedzie im na lepiej bo jak w Uni rządzą Niemcy to po co byc w takiej Unii…

  • JoBo
   22 lipca, 21:51

   Co z tego, że wykreśli jakichś pracowników z kwarantanny, jak taki pracownik będzie chciał iść na izolację. Poczuje zmęczenie, krotki oddech i nikt nie każe mu przychodzić do pracy. ŁAŃCUSZEK SZCZĘŚCIA!!!

  • Mizoo
   23 lipca, 05:24

   Igrzyska zaczynają się więc trzeba zgłosić że się jest chorym. Ściema na całego. Umnie na 8 ludzi 4 oro Angoli nie przyszło do pracy, i jak tu pracować? Mnie odrazu grożą dyscyplinarka a im znowu się upiecze....

  • JoBo
   23 lipca, 07:32

   @Unia. Wolałbyś, żeby UE rządzili Ruscy ? Gdybyśmy w 1939 dalej trzymali z Niemcami ( a nie odwrócili się od nich i związali z Anglią i Francja ), to prawdopodobnie nasza historia potoczyłaby się inaczej. Jeżeli ktoś nie rozumie, że Niemcy, to nasz naturalny sojusznik, to jest kiep, jak mawiał imć Onufry Zagłoba.

  • WidzeToMysle
   23 lipca, 09:07

   Likwidacj a klasy sredniej, placom ludziom zeby do roboty nie chodzili, likwidacja biznesow. I oczywiscie lenistwo, wystarczą ulica przejsc i popatrzec na tych ludzi, oni do roboty nie pujda no o kto bedzie robil aby przerzrec I oplacenie rachunkow na czysto na zero.... I drozyzna....

  • SILESIAN
   23 lipca, 09:19

   @JoBo

   Kolejny raz musze sie z Toba zgodzic. W istocie powinnismy patrzec na zachod a nie wschod! Niektorzy sa zainfekowani PISem i anty EU propaganda. Lepiej niech przejrza na oczy bo moze byc za pozno dla Polski jak ich wywala z EU. Polska bedzie jak ukraina!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2021
  GBP 5.3854 złEUR 4.5889 złUSD 4.0619 złCHF 4.4029 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama