Menu

Laburzyści: Wariant Delta powinien otrzymać nazwę "wariant Johnsona"

Laburzyści: Wariant Delta powinien otrzymać nazwę "wariant Johnsona"
Laburzyści ocenili, że zwlekanie z dodaniem Indii na czerwoną listę związane było z faktem, iż "Boris Johnson chciał zrobić sobie zdjęcie z szefem indyjskiego rządu". (Fot. Getty Images)
Mutacja Delta koronawirusa powinna zostać przemianowana na 'wariant Johnsona', ponieważ to on doprowadził do rozprzestrzenienia się nowego szczepu w Wielkiej Brytanii - przekazała Partia Pracy. Laburzyści krytykują brytyjskiego premiera za zbyt pobłażliwe traktowanie podróży zagranicznych i niewystarczające restrykcje z tym związane.
Reklama
Reklama

Partia Pracy obwinia Borisa Johnsona i zarzuca mu "niedbałość i niekompetencję". Jej zdaniem, to właśnie opieszałość premiera doprowadziła do sytuacji, w której wariant Delta stał się dominującym szczepem w kraju.

Nick Thomas-Symonds - szef brytyjskiego MSZ w gabinecie cieni - wskazał, że premier "odmawiał podejmowania trudnych decyzji" związanych z ochroną granic przed nowymi mutacjami.

Jak zauważają brytyjskie media, Partia Pracy od dawna domaga się zaostrzenia przepisów związanych z podróżami. Laburzyści wielokrotnie wskazywali, że opóźnienie w umieszczeniu Indii na czerwonej liście związane było wyłącznie z faktem, iż "premier chciał sobie zrobić zdjęcie z indyjskim przywódcą Narendrą Modim".

W swoim przemówieniu Thomas-Symonds podkreślił, że Wielka Brytania - będąc krajem wyspiarskim - powinna wykorzystać ten atut, podobnie jak zrobiły to Nowa Zelandia czy Australia.

Zwrócił uwagę, że tylko w dniach 2-23 kwietnia do Wielkiej Brytanii przybyło 20 tys. pasażerów z Indii, którzy mogli zostać zainfekowani wariantem Delta koronawirusa.

"Pakistan i Bangladesz zostały dodane na czerwoną listę 9 kwietnia. Ale premier czekał 14 dni na dodanie Indii. To były dwa tygodnie porażki i wszyscy ponosimy tego konsekwencje" - ocenił szef brytyjskiego MSZ w gabinecie cieni.

Czytaj więcej:

Nowe dane z UK: Katar i ból głowy objawami zakażenia wariantem Delta

Johnson potwierdził: "Zniesienie restrykcji w Anglii opóźnione o 4 tygodnie"

"The Guardian": Wariant Delta jest już w 74 krajach i wciąż się rozprzestrzenia

  Komentarze
  • Igor
   15 czerwca, 14:25

   Dlaczego przez pajacowatego decyzje o umieszczeniu Indii na czerwonej liście ma być zakaz podróży . Uścisnął Deltę wiec niech ponosi teraz konsekwencje-sugeruje dymisje.A zestresowane społeczności niech da w końcu odwiedzić rodziny i bliskich poza granicami tego cyrku. Niech zniesie kwarantanny i testy które są droższe niż bilety lotnicze!!!

  • JoBo
   15 czerwca, 15:34

   Nikt, nikogo na zarażał. To tak, jak bylo z kibicami Atletico. 5 tysięcy przybyło w marcu 2020 na stadion Liverpoolu, zrobiono potem badania i co ? I g...o ! Żadnych zakażonych. Ale straszyć Hiszpanami potrafili. Kiedy, w jakimkolwiek kraju, znajdzie się licząca się opozycja, która wreszcie powie BASTA ?

  • Zenek
   15 czerwca, 15:45

   ciekawe ze rzad Indi i Nepalu stanowczo zaprzeczyl ze cos takiego jak david 19 to jakis wariant od nich ale delta nie ma rzadu jest jeszcze alfa gamma i caly alfabet ale kasa idzie i o to chodzi

  • Do Igor i reszty.
   15 czerwca, 15:50

   Zaszczepules się ? Pewnie nie. I dlatego właśnie trwa ten " cyrk" . A poza tym tobie już nic nie pomoże , jak widać po tym co nawypisywales tutaj.

  • Oko
   15 czerwca, 15:51

   Dokładnie ,nic dodać nic ująć ,dobrze powiedziane

  • Okkkooo
   15 czerwca, 16:56

   Prawnie to nie szczepionka tylko eksperyment i dlatego jest prawnie dobrowolne

  • Joahim
   15 czerwca, 17:09

   Nic niebylo zwlekanie ,wszystko jest zaplanowane ,dokładnie co do lookdownow,tu nią przypadków ,nieścisłości,

  • Klown BoJo
   15 czerwca, 19:53

   Rozczochrany jest do wywalenia na zbity ryj, a potem pod sad i za kraty. Nalezy mu sie to za Brexit i nastepujacy po nim idiotyzm z Davidem 2019. Po nim trzeba wziasc za lby wszystkich z SAGE, na czele z tym pajacem o ryju Frankenstein'a i tym bucem co to zawsze sie z BoZo pokazuje. Cockhand tez powiniem beknac za wszystkie dzialania nastawione na zniszczenie kraju i upodlenie ludzi.

  • Usunac go !!!
   15 czerwca, 21:39

   kłamcy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • JoBo
   15 czerwca, 22:42

   @Do Igor i reszty. Ja się zaszczepiłem, moi znajomi też. Powtórzę jeszcze raz : I co ? I g...o ! Znowu nas robią w BAMBUKO !

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama