Menu

Połowa mieszkańców UK chce opóźnienia luzowania restrykcji

Połowa mieszkańców UK chce opóźnienia luzowania restrykcji
Już 14 czerwca okaże się, czy mieszkańcy Anglii odzyskają całkowitą wolność. Na zdj.: Covent Garden w Londynie. (Fot. Getty Images)
Połowa mieszkańców Wielkiej Brytanii uważa, że ​​premier Boris Johnson powinien opóźnić zaplanowany na 21 czerwca ostatni etap znoszenia restrykcji w Anglii - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Mirror.co.uk.
Reklama
Reklama

Boris Johnson ma ogłosić 14 czerwca, czy tydzień później w Anglii nastąpi ostatni, czwarty etap znoszenia koronawirusownych ograniczeń. Jeśli tak się stanie, od 21 czerwca będzie można m.in. stanąć po piwo w kolejce przy barze i zaprosić na wesele nieograniczoną liczbę gości.

Tymczasem, jak wynika z sondażu przeprowadzonego w tym tygodniu na zlecenie Mirror.co.uk, aż 50 proc. mieszkańców kraju uważa, że ​​premier powinien opóźnić znoszenie ograniczeń. Przeciwnego zdania jest 38 proc. ankietowanych. 

Po 15 miesiącach różnych ograniczeń w codziennym życiu, badanie ujawniło narastające obawy przed dniem, w którym wszelkie środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa zostaną w końcu złagodzone.

Na pytanie "czy obawiasz się powrotu do normalnego życia?" aż 56 proc. ludzi odpowiedziało, że "tak". 28 proc. stwierdziło, że "nie tak bardzo" i 15 proc., że "w ogóle się nie niepokoi".

Jeśli chodzi o podróże zagraniczne, niewielu mieszkańców chciało pędzić na lotnisko - nawet jeśli by im pozwolono. Trzy czwarte respondentów stwierdziło, że nie planuje podróży za granicę w tym roku, a tylko 18 proc. przyznało, że planuje wyjazd zagraniczny przed 2022 rokiem.

Brytyjski rząd analizuje też zniesienie zasad dystansu społecznego i obowiązku noszenia masek w środkach transportu publicznego oraz w pubach, restauracjach i kawiarniach. Jednak trzech na czterech ankietowanych uważa, że ludzie powinni zakrywać nos i usta, a tylko 22 proc. jest "przeciw".

Istnieją obawy, że rosnąca liczba zakażeń indyjskim wariantem wirusa może odsunąć plan wyjścia Anglii z lockdownu. W czwartek rządowa agencja Public Health England (PHE) podała, że liczba przypadków tego wariantu wzrosła o 79 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem - do 12 431. Zdaniem naukowców, indyjski wariant stał się już dominującym w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej:

Indyjski wariant w UK. "Może się rozprzestrzeniać jak ogień"

Boris Johnson opóźnia decyzję ws. zniesienia "jednego metra plus"

Premier Johnson: Nic nie wskazuje, by trzeba było opóźnić znoszenie restrykcji

Brytyjski minister: Nic nie wskazuje na to, aby znoszenie restrykcji miało być opóźnione

Irlandia: Od 2 czerwca dalsze znoszenie restrykcji koronawirusowych

Brytyjski rząd usunął Portugalię z "zielonej listy" podróży

Już ponad połowa dorosłych mieszkańców UK w pełni zaszczepiona

  Komentarze
  • Oko Londynu
   4 czerwca, 18:16

   Zaszczepieni czuja coraz wieksze zagrozenie ?

  • Emo
   4 czerwca, 18:22

   Pomarzyc dobra rzecz.Wirus na wyspy wraca i szczepionka nie pomoze.Pozatym szczepionka posiada skutki uboczne w postaci bezplodnosci lub wysoke ryzyko zachorowania na raka .-Chcac otworzyc usta otworz oczy"-

  • Co za brednie
   4 czerwca, 19:09

   Przeciez to grubymi nicmi szyta propaganda, kto chce byc wieziony jeszcze dluze, skad oni biora tych kretynow, jesli wogole oni istnieja? Po 21 czerwca nalezy wyjsc gromadnie na ulice i odzyskac swoja wolnosc, raz i na zawsze. Dosc wiezienia z powodu grypki!

  • Myslacy bez TV
   4 czerwca, 19:51

   Polowa madrych i rozsadnych ludzi nie to co spiskowcy i foliarze wietrzacy spiski NWO. 5G czy masonerie czy wszczepianie czipow.

  • Sss
   4 czerwca, 20:47

   To czym oni nas szczepią jak rośnie????????????????????

  • Sss
   4 czerwca, 20:47

   Stanie w banie niech wszystko wraca do normalności

  • Piotr
   4 czerwca, 21:14

   Do roboty lenie śmierdzące! Półtorej roku laby mało było?

  • Dom W
   4 czerwca, 21:50

   Do Emo ... szczepionka posiada skutki uboczne w postaci bezplodnosci lub wysoke ryzyko zachorowania na raka... to mozna sobie wybrac ? a w płaska ziemie tez wieżysz , gdzie takich oszołomów sieją to nie wiem , a no i do Piotr nie tobie to oceniać czy mało czy nie mało kolejny zatroskany o drugiego obywatel , chyba zazdrościsz że jak twój sąsiad siedział w domu to ty musiałeś zapier...ć do roboty jakie to typowe

  • NWO
   5 czerwca, 00:49

   Polowa mieszkancow UK nie posiada mozgu, za 80% mamony bedzie gnic i jeszcze ze 2 lata albo i dluzej przed TV, to juz nawet korporacje ktore zarobily miliardy na koronie maja juz dosc ale baranom jest malo chca pokazac jak bardzo sa posluszni.

  • Osa
   5 czerwca, 01:37

   Piotr, tu masz racje. Do pracy wracać lenie 👍

  • Ortodoksyjny
   5 czerwca, 02:19

   Nigdy wczesniej w moim życiu nie doświadczylem:
   -gorączki
   -oslabienia
   -kaszlu
   -kataru
   -bólu mięśni
   -bólu glowy
   -bólu gardła
   -utraty smaku/węchu
   Jak również czegoś, co cywilizacji ludzkiej do tej pory bylo zupełnie nieznane...czyli : SMIERCI.....tak moi kochani. Szalejący na świecie koronawirus zdziesiątkował setki państw. Władze bezludnych Wysp za pomocą BBC oficjalne poinformowaly, ze nie nadążają z kremacją zwlok...

  • Yy
   5 czerwca, 07:48

   ..to pewnie pytali w tej ankiecie tych zaszczepionych bo tylko oni boja sie ze sie zaraza i pragna sie izolowac

  • Do Emo
   5 czerwca, 08:20

   Juz wiadomo, ze szczepionka powoduje bezplodnosc i nowotwor??? Gdzie to wyczytales? W skarbnicy wiedy youtube. Co za dzban

  • JoBo
   5 czerwca, 15:58

   @Myslacy beż tv. Ciekawe skąd dowiedziałeś się o szczepanie indyjskim ? Uważaj, bo w innym miejscu napisali o nepalskim. Mam paszport szczepionkowy, ale widzę, że mnie " wykręcają ". Nie chcę już należeć do tych 50 % " mądrych ". Bo mi byłoby wstyd.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama