Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: Stacja metra, która nigdy nie powstała

Londyn: Stacja metra, która nigdy nie powstała
Dzisiaj stacja Brockley Hill jest kamienną ścianą pokrytą mchem i graffiti. (Fot. Wikipedia)
W zaroślach na północ od Edgware w północno-zachodniej części Londynu znajdują się pozostałości po stacji metra Brockley Hill, która nigdy nie została ukończona i w dużej mierze została zapomniana - informuje Mylondon.news.
Reklama
Reklama

To, co - jak kiedyś obiecywano - miało być połączeniem transportowym rozciągającym się aż do Hertfordshire, jest teraz kamienną ścianą pokrytą mchem i graffiti.

Budowa nowej gałęzi linii Northern - która miała biec z Edgware na północ do Brockley Hill, a następnie do dwóch nowych stacji, Elstree South i Bushey Heath - rozpoczęła się w 1936 roku.

Jednak z powodu kolejnych niepowodzeń urbanistycznych, a także  II wojny światowej projekt nigdy nie został ukończony, a jego plany raz na zawsze porzucono w 1954 roku.

W czasie wojny wszystkie zasoby i fundusze zostały przekierowane na zbrojenia, a po wojnie urbaniści skupili się na ochronie terenów zielonych na przedmieściach Londynu, a nie na budowaniu ekspansywnych systemów transportowych - wyjaśnia Mylondon.news.

Przedłużenie stało się częścią nieudanego Northern Heights Plan, który miał na celu zapewnienie większego dostępu dla osób podróżujących tzw. czarną linią na północny zachód od Londynu. Dzisiaj linia metra kończy się na Mill Hill East - najmniej używanej stacji Northern Line.

Autor londyńskiego metra, Douglas Rose, uważa, że ​​to wstyd, że Northern Heights Plan nigdy nie doszedł do skutku. Jego zdaniem, ​​gdyby linia została rozbudowana przed wojną lub po niej, bardzo przydałaby się ludziom w dzisiejszych czasach.

Czytaj więcej:

Londyn bez nocnego metra w Sylwestra

Londyn: Wielkie zmiany w metrze? TfL szuka oszczędności

Kultowe Routemastery już nie wyjadą na ulice Londynu

Londyńczycy mogą się zaszczepić w piętrowym autobusie

Życie po pandemii? Większość londyńczyków ze strachem wejdzie do metra

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama