Menu

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem
Rzecznik: "Prezydent czuje się dobrze". (Fot. Getty Images)
Prezydent Andrzej Duda, po stwierdzeniu u niego zakażenia koronawirusem, jest w dobrej kondycji - oświadczył dzisiaj wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jego zdaniem, wczorajsza wizyta prezydenta na Stadionie Narodowym, gdzie jest przygotowywany szpital tymczasowy, nie wpłynie na termin otwarcia placówki.
Reklama

O zakażeniu prezydenta poinformował dzisiaj rano na Twitterze jego rzecznik, Błażej Spychalski. "Zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - napisał.

Wczoraj prezydent złożył wizytę na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Odznaczył też Igę Świątek za osiągnięcia sportowe i promocję kraju.

W RMF FM Kraska potwierdził, że prezydent jest w dobrej kondycji. "Jesteśmy przekonani, że powinien znieść to zakażenie w sposób lekki. Jest młodym człowiekiem, więc myślę, że sobie z tym doskonale poradzi. Jak widać, wirus nie wybiera. Każdego może to spotkać, stąd bardzo aktualne są nasze apele, abyśmy przestrzegali reguł" - wskazał wiceszef MZ.

Zapytany, czy na kwarantannę trafi też Iga Świątek, Kraska podkreślił, że osoby, u których stwierdzono pozytywny wynik na obecność koronawirusa trafiają do izolacji, a osoby, które miały kontakt, muszą być objęte kwarantanną. "Myślę, że pani Iga Świątek też taką kwarantanną będzie objęta" - dodał.

Kraska odniósł się też do wczorajszej wizyty prezydenta na Stadionie Narodowym. Jego zdaniem, budowa szpitalu nie jest zagrożona. "Wszyscy byli w maseczkach, zachowywali dystans, więc to ryzyko zakażenia było minimalne. Ale na pewno osoby, które miały kontakt z panem prezydentem, będą miały testy, ponieważ bardzo nam zależy, żeby ta budowa jak najszybciej została skończona" - zaznaczył wiceminister.

"Myślę, że to nie zahamuje budowy, bo prace są bardzo zaawansowane. Myślę, że to jest kwestia kilku dni, kiedy budowa będzie ukończona" - zaznaczył wiceminister.

Czytaj więcej:

Trump: "Pokonałem tego szalonego, strasznego chińskiego wirusa"

Stadion Narodowy w Polsce zostanie zamieniony w szpital

Iga Świątek odznaczona przez prezydenta RP

  Komentarze
  • Mialem to
   24 października 2020, 09:05

   Dwa dni gorączki, wielki mi virus

  • Kary Mullis
   24 października 2020, 09:28

   pozytywny wcale nie oznacza ze go ma bo testy pcr sa tylko do celow naukowych!!!!

   teraz to takie trendi ,modne miec wirusa a co trump ma to i ja mam

  • Ginekolog
   24 października 2020, 11:03

   Jarek mu powiedział żeby nie wtrącał się do polityki,bo ma coronavirusa i wysłał go na zwolnienie lekarskie.

  • Swirus
   24 października 2020, 11:11

   Tylko jesli wirus wedlug "specjalistow" bedzie wysoce zakazna choroba, o wysokiej umieralnosci to moga nas potraktowac przymusem o ktorym mowa w art. 36 Ustawy o zapobieganiu zakazen. Szkoda ze do tak wielu ludzi nie dociera ze wykonano majstersztyk i zrobiono pandemie z koronawirusa czyli wirusa, ktory wywoluje przeziebienia u ludzi (patrz odkrycia wirusologow 1965 r.) a wiekszosc tego co nam mowia i pokazuja przez media jest tylko zwykla manipulacja i sposobem osiagania swoich celow przez rzad. Wiekszosc ludzi jakby zapomniala ze przeziebienie czy grypa tez moze skonczyc sie zapaleniem pluc

  • Mateusz
   24 października 2020, 16:14

   Polecam się douczyć i sprawdzić statystyki przed wypisywaniem bzdur. Tak często przytaczana grypa, przed którą nikt się nie broni, nikt nie zabezpiecza zabiła w tym roku "tylko" 398 tysięcy ludzi. Ten "nieistniejący" coronavirus przed którym wszystkie kraje próbują bronić się jak tylko się da, zabił już 1,1 miliona. Porównujcie dalej

  • Greg
   27 października 2020, 12:22

   Do Mateusza. Wylacz TV i zwlacz myslenie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama