Menu

Zbigniew Boniek: Athletes should be vaccinated

Zbigniew Boniek: Athletes should be vaccinated
Boniek zapewnił, że PZPN jest przygotowany pod względem logistycznym na rozpoczynające się 11 czerwca mistrzostwa Europy. (Fot. Getty Images)
Every athlete who represents our country in European or international events should be vaccinated against COVID-19 - said the president of the Polish Football Association, Zbigniew Boniek.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Jeżeli ze strony rządu pojawią się takie sygnały, to zdecydowanie byłbym za takim rozwiązaniem" - dodał.

Zapytany, czy PZPN jest przygotowany pod względem logistycznym na rozpoczynające się 11 czerwca mistrzostwa Europy, odpowiedział, że tak i przypomniał, że Polacy bazę będą mieli w Dublinie, a na drugi mecz z Hiszpanią polecą do Bilbao.

Boniek podkreślił, że związek wszystko ma już zorganizowane, nawet co do minuty. Nie wykluczył też zmiany wśród organizatorów Euro, jednak - jego zdaniem - nie będzie to wielka rewolucja.

Jak podał dziennik "The Sun", dzisiaj Dublin ma zrezygnować z goszczenia meczów ME. "Jeśli nasz harmonogram meczów się zmieni, to nie jest problem polskiego związku tylko organizatorów" - powiedział w audycji.

"To bardzo dobra decyzja UEFA, że Euro odbywa się w 12 europejskich krajach. Ze względów pandemicznych organizowanie turnieju w jednym państwie jest bardzo niebezpieczne" - stwierdził Boniek.

Jego zdaniem, najważniejszą kwestią do rozstrzygnięcia przez europejską federację jest to, czy podczas Euro na stadionach pojawią się kibice. "Przygotowałbym oficjalny protokół, który jasno określałby zasady, które obowiązywałyby fanów. Pamiętajmy, że większość osób dba o swoje zdrowie, ale piłka nożna nie może mieć żadnych przywilejów. Nie zawsze takie rozwiązanie będzie możliwe, ale miejmy nadzieję, że kibice będą wspierać reprezentację na stadionach" - przyznał. 

Czytaj więcej:

Portugalczyk Paulo Sousa trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski

ME 2021: Maksymalnie po 13 tys. widzów na meczach w Bukareszcie

Euro 2020: Mecze we Włoszech z kibicami

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2021
  GBP 5.2602 złEUR 4.5298 złUSD 3.7288 złCHF 4.1347 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement