Paris police arrest 148 after PSG loses in Champions League

Już w drugiej połowie rozczarowani przebiegiem meczu pseudokibice zaczęli rzucać w policjantów i radiowozy petardami. (Fot. Getty Images)
Police arrested 148 people as Paris Saint-Germain fans set cars ablaze, smashed shop windows and clashed with police in the French capital after the team's Champions League final defeat to Bayern Munich on Sunday night.

Wokół Parc des Princes, gdzie transmisję z Lizbony śledziło 5 tys. kibiców, atmosfera była elektryzująca przez cały mecz. W drugiej połowie kilkadziesiąt osób zaczęło rzucać w policjantów i radiowozy petardami.

Pod koniec meczu podpalono kilka pojemników na śmieci, a strażacy musieli interweniować w pobliżu Pól Elizejskich. Zirytowani porażką PSG kibice zaczęli niszczyć balustrady przy Porte de Saint-Cloud. Grupy kibiców atakowały również policjantów w kilku wąskich uliczkach wokół Pól Elizejskich. Przewrócono i podpalono kilka samochodów.

Policja użyła gazu łzawiącego oraz pocisków obronnych (LBD). W akcji uczestniczyło 3 tys. policjantów i 300 strażaków. Zatrzymano ponad 140 osób za prowokowanie starć. Szef MSW Francji Gerard Darmanin określił nocne zamieszki jako "niedopuszczalne".

Pola Elizejskie i Place de l'Etoile były zarezerwowane dla pieszych od godziny 21:00 czasu lokalnego. Służby pouczyły ponad 400 osób za brak masek, których noszenie w okolicy Pól Elizejskich jest obowiązkowe, a Regionalna Agencja Zdrowia regionu Ile-de-France udostępniła bezpłatnie około 20 tys. masek przed meczem.