Leeds won with Southampton in the "Polish" match

Na 2:0 podwyższył wynik 78. minucie Stuart Dallas. (Fot. Getty Images)
Leeds United have beaten Southampton 3-0 at home in a backlog of the English Premier League. Mateusz Klich, who left the field due to an injury in the 59th minute, played for the hosts, while Jan Bednarek played the whole game for the visitors.

Pierwszą bramkę zdobył w 47. minucie jeden z najskuteczniejszych strzelców w tym sezonie Premier League Patrick Bamford. Anglik ma już 13 goli, a lepsi od niego pod tym względem są tylko Egipcjanin Mohamed Salah z Liverpoolu - 17 oraz Portugalczyk Bruno Fernandes z Manchesteru United - 15.

Na 2:0 podwyższył w 78. minucie Stuart Dallas. Piłkarz z Irlandii Północnej wykończył kontratak strzałem z kilkunastu metrów. Wynik ustalił w 84. uderzeniem z rzutu wolnego Brazylijczyk Raphinha.

Leeds ma 35 punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli. "Święci", którzy od początku 2021 roku wygrali tylko jedno spotkanie ligowe, zgromadzili o pięć mniej i są na 14. pozycji. Zdecydowanym liderem jest Manchester City - 59 pkt.