Southampton lose sixth match in a row as Wolves fight back to clinch much-needed victory

Bednarek (po lewej) rozegrał całe wczorajsze spotkanie. (Fot. Getty Images)
Southampton lost their sixth Premier League match in a row as Wolverhampton Wanderers mounted a second-half comeback to beat them 2-1 on Sunday and avenge a 2-0 loss to the Saints in the FA Cup on Thursday.

W historii występów w angielskich ligach "Święci" nigdy nie mieli tak słabej serii. Wprawdzie wczoraj rozegrali dobrą pierwszą połowę i do przerwy prowadzili z "Wilkami" 1:0 (bramkę w 25. minucie uzyskał Danny Ings), ale później nie utrzymali solidnej postawy i stracili dwa gole. W 53. minucie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Portugalczyk Ruben Neves, a w 66. po indywidualnej akcji wynik ustalił jego rodak Pedro Neto.

W ostatnich dniach Southampton pokonały także ekipy Leicester City 2:0, Arsenalu Londyn 3:1, Aston Villi 1:0, Manchesteru United 9:0 i Newcastle United 3:2. Na pocieszenie "Świętym" pozostaje awans do ćwierćfinału Pucharu Anglii po czwartkowym zwycięstwie nad Wolverhampton 2:0.

W tabeli Premier League podopieczni austriackiego szkoleniowca Ralpha Hasenhuettla są na 13. miejscu z 29 punktami. "Wilki" mają o jeden więcej i awansowały na 12. pozycję.

"Znowu przegraliśmy, znowu nie mamy punktów i znowu mam wrażenie, że nie zasłużyliśmy na porażkę. Ale w tej chwilo jest jak jest i musimy iść dalej" - skomentował Hasenhuettl, który nie krył niezadowolenia z niektórych decyzji sędziów.

Liderem jest Manchester City, który w sobotę pokonał Tottenham Hotspur 3:0 i powiększył dorobek do 53 punktów. Ma już siedem przewagi nad goniącymi go Manchesterem United oraz Leicester City, mimo że ci rywale rozegrali o jedno spotkanie więcej.

Wczoraj United stać było tylko na odrobienie straty z drugiej minuty, kiedy do ich bramki trafił Senegalczyk Mbaye Diagne - tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównał Portugalczyk Bruno Fernandes. West Brom, ponownie bez Kamila Grosickiego w kadrze meczowej, ma 13 punktów i jest przedostatni.

W innych wczorajszych meczach Arsenal Londyn pokonał Leeds 4:2, a Everton przegrał z Fulham 0:2.