World Cup Canoeing: Fourth and fifth place Poles in Copenhagen

Zawody w Kopenhadze są trzecimi, ostatnimi w tym sezonie w cyklu Pucharu Świata. Potrwają do jutra. (Fot. Getty Images)
Bartosz Stabno and Rafal Rosolski finished fourth in the race canoe doubles at 1 000 meters at the World Cup in Copenhagen.

W finale dwójek z czasem 3.35,028 bezkonkurencyjna była niemiecka para Max Rendschmidt i Marcus Gross.

Drugie miejsce zajęli Australijczycy Kenny Wallace i Lachlan Tame, a na trzecim miejscu finałowy wyścig ukończyli Rosjanie Dmitrij Ekimow i Nikołaj Czerow. Stabno i Rosolski stracili do zwycięzców 5,956 s.

Natomiast polska czwórka, w składzie: Rafał Maroń, Paweł Szandrach, Paweł Florczak i Mariusz Kujawski, od najszybszej osady niemieckiej była wolniejsza o 6,128 s. Drugie miejsce zajęli Australijczycy, a trzecie druga załoga z Niemiec.

Po południu odbędą się wyścigi na 500 i 200 m. Zawody w Kopenhadze są trzecimi, ostatnimi w tym sezonie w cyklu Pucharu Świata. Potrwają do jutra. Polska ekipa startuje w rezerwowym składzie.