Menu

Wimbledon to take place in 2021 even without fans

Wimbledon to take place in 2021 even without fans
Historia Wimbledonu sięga 1877 roku. (Fot. Getty Images)
Next year's Wimbledon will take place as scheduled even if spectators cannot attend the Grand Slam tournament amid the COVID-19 pandemic.
Advertisement
News available in Polish

Historia Wimbledonu sięga 1877 roku. Do obecnego sezonu - w związku z I i II wojną światową - nie odbyło się łącznie 10 edycji, ostatnio w 1945 roku.

Organizatorzy londyńskiego turnieju - All England Lawn Tennis Club - wykluczyli w tym roku opcję przeprowadzenia rywalizacji przy pustych trybunach. "Sukces US Open i innych sportowych wydarzeń sprawił jednak, że zmienili zdanie" - napisano w "The Times".

W artykule zacytowano także fragment oświadczenia przedstawicieli AELTC, w którym przyznano, że w kontekście przyszłorocznej edycji na tym etapie rozważanych jest wiele różnych scenariuszy. "Ale przed nami wciąż jeszcze wiele miesięcy do naszych mistrzostw" - zaznaczono w komunikacie.

Obowiązująca w tym roku polisa ubezpieczeniowa turnieju obejmowała odwołanie go z powodu pandemii. Przyszłoroczna ma takiego punktu nie zawierać. Wówczas rezygnacja z przeprowadzenia zmagań oznaczałaby ogromne straty finansowe.

W tekście opublikowanym w dzienniku podano też, że do organizacji w przyszłym sezonie Wimbledonu - z kibicami na trybunach lub bez nich - nawoływał też Andy Murray. Według autora artykułu organizatorzy bardzo liczą się z opinią dwukrotnego triumfatora tej imprezy.

Jej rozpoczęcie w 2021 roku planowane jest na 28 czerwca.

Czytaj więcej:

Wimbledon: Organizatorzy przekazali 1,2 mln funtów na walkę z pandemią

Wimbledon: Pierwszy raz od 75 lat sezon bez Wielkiego Szlema w Londynie

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement