Roger Federer rolls back the years to reach 18th Wimbledon quarter-final

Czy kolejnym rywalem Federera (na zdj.) będzie Hurkacz? To okaże się już dzisiaj. (Fot. Getty Images)
Roger Federer extended his dominance at the All England Club on Monday after recording a 7-5, 6-4, 6-2 victory over Lorenzo Sonego to reach his 18th Wimbledon quarter-final.

Federer, który w sierpniu skończy 40 lat, znalazł się w najlepszej ósemce londyńskiej imprezy po raz 17. w karierze, natomiast w ćwierćfinale wielkiego szlema zagra po raz 58.

W tym roku walczy o dziewiąty tytuł w Wimbledonie. Na razie nie zna jeszcze swojego kolejnego rywala. Spotkanie Hurkacza (nr 14.) i Miedwiediewa (2.) zostało wczoraj przerwane z powodu opadów deszczu, a jego dokończenie planowane jest na dzisiaj. Przed wstrzymaniem gry Polak przegrywał 2:6, 7:6 (7-2), 3:6, 4:3.

Deszcz przerwał też na ok. 20 minut spotkanie Federera z Sonego w pierwszym secie, ale szybko zamknięto dach nad kortem centralnym i wznowiono pojedynek.

Jeśli Federer zdobędzie w Londynie tytuł, będzie to jego 21. wielkoszlemowy triumf. Zostanie wówczas samodzielnym rekordzistą - 20 razy zwyciężył Hiszpan Rafael Nadal, który tym razem nie startuje, a 19-krotnie najlepszy był Serb Novak Djokovic, który w ćwierćfinale zmierzy się z Węgrem Martonem Fucsovicsem

Wimbledon: Hurkacz awansował do 3. rundy. "Jestem na fali wznoszącej"

Wimbledon: Hurkacz po raz pierwszy w 1/8 finału Wielkiego Szlema

Brytyjska nastolatka w 1/8 finału Wimbledonu: "Muszę zrobić pranie"

Wimbledon: Miedwiediew rywalem Hurkacza w 1/8 finału