WTA in Cincinnati: Promotion of Świątek in doubles, in the single will

Świątek w singlu występuje z numerem szóstym i rywalizację rozpocznie od drugiej rundy. (Fot. Shaun Botterill/Getty Images)
Iga Świątek and American tennis player Betthanie Mattek-Sands advanced to the second round of doubles in the WTA 1000 hard court tournament in Cincinnati. The Polish woman also met her rival in the second round of the single - it will be Tunezyjka Ons Jabeur.

Świątek i Mattek-Sands połączyły siły po raz pierwszy od udanego dla nich występu w grze podwójnej w wielkoszlemowym French Open. W połowie czerwca na paryskiej mączce zatrzymały się dopiero na finale.

Teraz na otwarcie w Cincinnati pokonały Chorwatkę Petrę Martic i reprezentantkę gospodarzy Shelby Rogers 2:6, 7:5, 10-5. W 1/8 finału zmierzą się z rozstawionymi z numerem ósmym Chorwatką Dariją Jurak i Słowenką Andreją Klepac.

Świątek w singlu występuje z numerem szóstym i rywalizację rozpocznie od drugiej rundy. W niej zmierzy się z Jabeur, która wczoraj wyeliminowała po zaciętym pojedynku Estonkę Anett Kontaveit 6:2, 4:6, 7:5.

20-letnia zawodniczka z Raszyna będzie miała tym samym okazję zrewanżować się starszej o siedem lat Tunezyjce za porażkę w 1/8 finału tegorocznej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu. W sumie rywalizowały dotychczas dwukrotnie i w obu przypadkach do wyłonienia zwyciężczyni potrzebne były trzy sety. Dwa lata temu w pierwszej rundzie turnieju WTA na twardej nawierzchni w Waszyngtonie górą była podopieczna Piotra Sierzputowskiego.

W prestiżowej imprezie w Cincinnati (pula nagród 1,83 mln dol.) do singla zgłosiła się również Magda Linette. We wtorek przegrała w pierwszej rundzie z rozstawioną z "12" Simoną Halep 4:6, 6:3, 1:6. Był to pierwszy występ słynnej Rumunki od połowy maja, kiedy to doznała kontuzji. Poznanianka nie opuszcza jeszcze miasta w stanie Ohio - czeka ją jeszcze start w deblu.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:

Iga Świątek, Betthanie Mattek-Sands (Polska, USA) - Petra Martic, Shelby Rogers (Chorwacja, USA) 2:6, 7:5, 10-5.

Hurkacz: "Wygrana cieszy, bo to nie jest wygodny rywal"

Linette po meczu z Halep: "Porażka boli, bo czułam, że byłam blisko"