Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Union boss Sharon Graham calls on Sunak to intervene on NHS pay

Union boss Sharon Graham calls on Sunak to intervene on NHS pay
Pracownicy NHS domagają się podwyżek płac w oparciu o inflację w kraju. (Fot. Getty Images)
The leader of a union representing striking ambulance workers has called on Rishi Sunak to intervene in the NHS pay dispute.

Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Gdzie jest Rishi Sunak? Dlaczego nie ma go przy stole negocjacyjnym?" - zapytała Sharon Graham w przeddzień największego tygodnia strajków w historii NHS.

Jej apel następuje po tym, gdy związki zawodowe na Wyspach wezwały premiera do "zrobienia absolutnie wszystkiego, w celu uniknięcia strajków pielęgniarek".

Brytyjski rząd stoi na stanowisku, że podwyżka o 1 400 funtów dla pracowników NHS w tym roku "jest uczciwa". Unite i inne związki zawodowe twierdzą jednak, że podwyżka płac nie odzwierciedla rosnących kosztów utrzymania i w rzeczywistości "jest obniżką".

Minister zdrowia Stephen przekazał, że przeprowadził "konstruktywne" rozmowy ze związkami zawodowymi w sprawie wynagrodzeń na następny rok budżetowy.

Sharon Graham z Unite oznajmiła jednak dziś na antenie BBC One, że "związkowcy nie prowadzą żadnych rozmów z rządem na jakimkolwiek szczeblu". Dodała, że "wszyscy ministrowie zrzekają się odpowiedzialności".

"Zamiast organizować konferencje prasowe, podejdź do stołu i negocjuj. Zakasaj rękawy i rozmawiaj o wynagrodzeniu dla pracowników NHS" - wezwała Rishiego Sunaka przedstawicielka Unite.

Wcześniej podobny apel wystosował Pat Cullen, szef związku zawodowego RCN (Royal College of Nursing). "Apeluję bezpośrednio do ciebie po raz pierwszy - zajmij się tym problem" - wezwał brytyjskiego premiera.

Jutro w Anglii rozpocznie się największy w historii kraju tydzień strajków, który obejmie m.in. pielęgniarki, fizjoterapeutów i pracowników pogotowia ratunkowego. 
 

Czytaj więcej:

Jak wspomóc NHS w czasie kryzysu? Minister zdrowia radzi: "Rzućcie palenie, ćwiczcie"

Brytyjskie pielęgniarki znów strajkują. Rząd twierdzi, że nie ma pieniędzy na podwyżki

Strajk pracowników służb ratunkowych nabiera tempa. Podano aż 10 dat

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.03.2023
  GBP 5.3302 złEUR 4.6850 złUSD 4.3247 złCHF 4.7012 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement