Menu

UEFA Super Cup: Lewandowski will fight for the 21st trophy in his career

UEFA Super Cup: Lewandowski will fight for the 21st trophy in his career
Puchar Europy, po jaki w sierpniu sięgnął zespół z Bawarii, to najcenniejsze spośród 20 dotychczasowych trofeów polskiego snajpera. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski can enjoy his 21st trophy in his football career tonight. Bayern Munich, in the colors of which the Pole won the Champions League, will play against the winner of the Europa League - Sevilla in the UEFA Super Cup in Budapest.
Advertisement
News available in Polish

Puchar Europy, po jaki w sierpniu sięgnął zespół z Bawarii, to najcenniejsze spośród 20 dotychczasowych trofeów polskiego snajpera, który zdobył je także w barwach Lecha Poznań i Borussii Dortmund. Jego kolekcję uzupełnia: osiem mistrzostw Niemiec, cztery Puchary Niemiec, cztery Superpuchary Niemiec oraz po jednym mistrzostwie, Pucharze i Superpucharze Polski.

Spotkanie na stadionie im. Ferenca Puskasa, które rozpocznie się o godz. 20:00 (czas GMT), wzbudza zainteresowanie także ze względu na obecność kibiców na trybunach. UEFA pozwoliła zapełnić je w 30 procentach, ale ostatecznie nie wiadomo, ilu sympatyków futbolu zdecyduje się wybrać na mecz.

Na Węgrzech w ostatnich dniach pogorszyła się sytuacja związana z pandemią koronawirusa i burmistrz stolicy Gergely Karacsony nie ukrywa, że gdyby to od niego zależało, kibiców na trybunach by nie było.

Władze Bawarii z kolei zapowiedziały, że osoby powracające z Budapesztu będą musiały albo poddać się badaniu na koronawirusa, albo odbyć 14-dniową kwarantannę.

Bayern o Superpuchar grał do tej pory czterokrotnie, zdobył go tylko raz. Również jeden sukces ma na koncie Sevilla, ale w pięciu próbach.

Rywalizacja o Superpuchar została zainaugurowana w 1972 roku. Do 1997 rozgrywano dwumecz, a później o triumfie decydowało już tylko jedno spotkanie. Najczęściej trofeum wywalczyły ekipy Barcelony i Milanu - po pięć razy.

Czytaj więcej:

Prezydent UEFA: Warto rozważyć limit wynagrodzeń piłkarzy

Bundesliga z siedmioma Polakami. Lewandowski w pogoni za rekordami

Superpuchar UEFA: Lewandowski opuścił wczorajszy trening Bayernu

Superpuchar UEFA: Lewandowski pojawił się na treningu Bayernu

Robert Lewandowski nominowany do nagrody "Piłkarz Roku UEFA"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement