ATP tournament in Lyon: Kubot's defeat in the first round of doubles

Na wygraną w ATP Tour Polak czeka od drugiej połowy sierpnia 2021. (Fot. Getty Images)
Łukasz Kubot and Frenchman Edouard Roger-Vasselin lost in the first round of the ATP 250 tennis tournament on clay courts in Strasbourg (prize pool of EUR 534.5 thousand) to Raven Klaasen from South Africa and American Nathaniel Lammons 1: 6, 6: 7 (2 -7).

Rywale w pierwszym secie dwukrotnie przełamali serwis pary polsko-francuskiej. W drugiej partii każdy z zawodników wygrywał własne podanie. W tie-breaku, przy stanie 4-2 dla przeciwników, mecz na krótko przerwano z powodu problemów na trybunach. Po wznowieniu gry para Klaasen-Lammons zagrała bezbłędnie i zasłużenie zwyciężyła.

Tydzień temu w turnieju ATP 1000 w Rzymie Kubot i Roger-Vasselin również zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie. Ich pogromcami okazali się wówczas Chorwaci Nikola Mektic i Mate Pavic.

Na wygraną w ATP Tour Polak czeka od drugiej połowy sierpnia 2021. W parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo przeszedł wówczas dwie rundy turnieju w Winston-Salem.

W grze podwójnej turnieju w Lyonie zagra również Jan Zieliński. 25-latek urodzony w Warszawie i jego partner deblowy Hugo Nys z Monako zmierzą się z rozstawioną z nr 2 parą argentyńsko-brazylijską Maximo Gonzalez i Marcelo Melo.