Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tour de France: Cycling Copenhagen is a haven for criminals?

Tour de France: Cycling Copenhagen is a haven for criminals?
W Danii kolarstwo cieszy się mianem sportu narodowego. (Fot. Getty Images)
The start of this year's Tour de France in Denmark, and especially the first stage in Copenhagen, will - according to the media - be a paradise for criminals, as police officers will use bicycles and the metro due to blocking and fencing off many streets.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Tegoroczny TdF rozpocznie się 1 lipca w Kopenhadze 13,3-kilometrową jazdą indywidualną na czas. Drugi etap o długości 202,5 km zostanie rozegrany na trasie z Roskilde do Nyborga. Trzeci, 184-kilometrowy, poprowadzi z Vejle do Soenderborga skąd wyścig przeniesie się drogą lotniczą do Dunkierki i zakończy w Paryżu 24 lipca.

Według dziennika "BT", w Kopenhadze chaos rozpocznie się już jutro podczas prezentacji zespołów w wesołym miasteczku Tivoli. Dzień później kolarze będą trenować na trasie czasówki, a w piątek rozegrają pierwszy etap. Policja stolicy Danii zdecydowała się na odstawienie wszystkich radiowozów i kupiła funkcjonariuszom bilety na metro.

"To sprawi, że nasi policjanci już jutro przesiądą się z radiowozów na rowery i komunikację miejska, więc nie będą mieli takiej szybkości reakcji na wezwania jak w przypadku korzystania z samochodów" - wyjaśnił "BT" inspektor Peter Dahl.

Media skomentowały, że kolarstwo jest w Danii jednym ze sportów narodowych i oczekuje się, że tak szczególne wydarzenie jak największy wyścig kolarski na świecie sprawi, że większość mieszkańców Kopenhagi będzie przebywać na ulicach, natomiast przestępcy, wiedząc, że mieszkania będą puste, zajmą się włamaniami.

W dodatku mając świadomość, że policja nie dojedzie radiowozami i będzie spowolniona tłokiem w mieście i dobieganiem do stacji, będą mieli spokój i czas. "Nie należy też zapominać, że taka ilość ludzi na ulicach sprawi, że na miasto wyjdą wszyscy nasi kieszonkowcy" - dodano.

Czytaj więcej:

Niemiecki kolarz Martin wystawił na aukcji medal olimpijski, aby pomóc Ukrainie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 12.08.2022
  GBP 5.5357 złEUR 4.6832 złUSD 4.5459 złCHF 4.8318 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement