Menu

Tokyo Olympic organisers to secure 300 hotel rooms for athletes with COVID-19

Tokyo Olympic organisers to secure 300 hotel rooms for athletes with COVID-19
Japoński rząd i komitet organizacyjny zobowiązały się do zorganizowania bezpiecznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. (Fot. Getty Images)
Tokyo Olympic organisers plan to prepare 300 hotel rooms for athletes who test positive for the coronavirus at this summer’s Games but show no or minor symptoms of COVID-19, Kyodo news agency said on Sunday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

To kolejny wysiłek komitetu organizacyjnego, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa podczas tegorocznych igrzysk. Hotel będzie używany do izolowania i leczenia sportowców przez całą dobę, zaraz po pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa.

Sportowcy i członkowie personelu olimpijskiego, którzy nie będą musieli być hospitalizowani, zostaną poddani kwarantannie w pokojach hotelowych przez 10 dni. Komitet rozważa zarezerwowanie całego budynku hotelowego położonego kilka kilometrów od wioski sportowców w tokijskiej dzielnicy Harumi, który - według działaczy - ma kosztować setki milionów jenów.

Organizatorzy planują również przygotowanie do 30 specjalnych pojazdów, które mają chronić kierowców przed infekcją, do transportu pacjentów z COVID-19 do hotelu.

Japoński rząd i komitet organizacyjny zobowiązały się do zorganizowania bezpiecznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich po rocznym odroczeniu z powodu pandemii koronawirusa. Zgodnie z wytycznymi COVID-19, wydanymi przez organizatorów w lutym, sportowcy będą testowani na obecność wirusa co najmniej co cztery dni.

Jednak komitet tokijski zastanawiał się nad zwiększeniem częstotliwości testów w związku z rozprzestrzenianiem się nowych wariantów wirusa w Japonii i innych krajach, na mniej niż cztery miesiące przed otwarciem igrzysk olimpijskich. Kolejne wytyczne w tej sprawie bedą publikowane na bieżąco.

Podczas zawodów sportowcy będą mogli podróżować tylko do miejsc, w których rozgrywane są zawody i do ograniczonych dodatkowych lokalizacji, i nie będą mogli korzystać z transportu publicznego, chyba że otrzymają specjalne pozwolenie.

Czytaj więcej:

Tokio: Najstarsza mieszkanka globu 118-letnia Tanaka podtrzymuje chęć udziału w sztafecie

Oficjalnie: Igrzyska w Tokio bez zagranicznych kibiców

Igrzyska w Tokio: Aplikacja za $67 mln do śledzenia kibiców, których nie będzie

Eksperci obawiają się masowych zakażeń na igrzyskach w Tokio

Oficjalnie: Korea Północna nie weźmie udziału w igrzyskach w Tokio

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2021
  GBP 5.2602 złEUR 4.5298 złUSD 3.7288 złCHF 4.1347 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement