They played the players of the national team: Gole Lewandowski and Piątek

Robert Lewandowski zdobył gola dla Bayernu Monachium. (Fot. Getty Images)
Krzysztof Piątek scored two goals for the Italian Genoa, and Robert Lewandowski one for Bayern Munich in the league matches played at the weekend with the participation of the players appointed by the coach Jerzy Brzęczka to the team for matches with Italy and Ireland.

90 minut na boisku spędziło aż 22 spośród 27 kadrowiczów. Tylko w pierwszej połowie grał Maciej Makuszewski z Lecha Poznań, rezerwowymi byli Arkadiusz Reca z Atalanty Bergamo i Rafał Kurzawa z francuskiego Amiens, a poza kadrą znaleźli się jedynie Jan Bednarek z Southampton FC i Jakub Błaszczykowski z VfL Wolfsburg.

Część piłkarzy na pierwsze - po mundialu i od kiedy Brzęczek zastąpił Adama Nawałkę - zgrupowanie do Warszawy dotarła już wczoraj, a reszta dojedzie dzisiaj.

Debiut nowego selekcjonera odbędzie się w piątek, kiedy w Bolonii biało-czerwoni zmierzą się z Włochami w Lidze Narodów.

Klubowe występy kadrowiczów w ten weekend:

bramkarze:
Łukasz Fabiański (West Ham United) - 90 minut w meczu ligowym z Wolverhampton Wanderers (0:1) Łukasz Skorupski (Bologna FC) - 90 minut w meczu ligowym z Interem Mediolan (0:3) Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - 90 minut w meczu ligowym z Parmą (2:1)

obrońcy:
Jan Bednarek (Southampton) - poza kadrą na mecz ligowy z Crystal Palace (2:0) Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Napoli (3:0) Adam Dźwigała (Wisła Płock) - 90 minut w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok (1:1) Kamil Glik (AS Monaco) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Olympique Marsylia (2:3) Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) - 90 minut w meczu ligowym z RB Lipsk (1:1) Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - 90 minut w meczu ligowym z Karpatami Lwów (0:2) Rafał Pietrzak (Wisła Kraków) - 90 minut w meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław (1:0) Arkadiusz Reca (Atalanta Bergamo) - rezerwowy w meczu ligowym z Cagliari (0:1) Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - 90 minut w meczu ligowym z FK Krasnodar (1:2)

pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - poza kadrą na mecz ligowy z Bayerem Leverkusen (3:1) Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) - 90 minut w meczu ligowym z Wisłą Płock (1:1) Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - 90 minut w meczu ligowym z Dunawem Ruse (3:1) Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) - 90 minut w meczu ligowym z HNK Rijeka (1:1) Mateusz Klich (Leeds United) - 90 minut w meczu ligowym z Middlesbrough (0:0) Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) - 90 minut w meczu ligowym z FK Krasnodar (1:2) Rafał Kurzawa (Amiens SC) - rezerwowy w meczu ligowym z St. Etienne (0:0) Karol Linetty (Sampdoria Genua) - 90 minut w meczu ligowym z Napoli (3:0) Maciej Makuszewski (Lech Poznań) - 45 minut w meczu ligowym z Piastem Gliwice (1:1) Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) - 90 minut w meczu ligowym z Wisłą Płock (1:1) Damian Szymański (Wisła Płock) - 90 minut w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok (1:1) Piotr Zieliński (SSC Napoli) - 90 minut w meczu ligowym z Sampdorią Genua (0:3)

napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut, gol i asysta w meczu ligowym z VfB Stuttgart (3:0) Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - 90 minut w meczu ligowym z Sampdorią Genua (0:3) Krzysztof Piątek (Genoa CFC) - 90 minut, dwa gole i żółta kartka w meczu ligowym z Sassuolo (3:5).