Menu

More than 90 per cent of Londoners complying with face covering rule on public transport

More than 90 per cent of Londoners complying with face covering rule on public transport
"Londyńczycy chcą postępować właściwie, aby zapewnić bezpieczeństwo innym". (Fot. Getty Images)
More than 90 per cent of Londoners are wearing a face covering when using public transport in line with coronavirus prevention rules, Transport for London (TfL) official said today.
Advertisement
News available in Polish

Wymóg zakrywania twarzy w środkach transportu publicznego w Anglii wszedł w życie 15 czerwca. W przypadku niestosowania się do nakazu, podróżni mogą zostać wyproszeni z metra czy autobusu, a policja może ukarać ich mandatem w wysokości do 100 funtów.

TfL przypomina, że osoby, które zapomniały lub nie są w stanie kupić maseczki, mogą ją otrzymać za darmo na dowolnej stacji w Londynie. TfL przygotował dla swoich podróżnych w sumie milion darmowych maseczek ochronnych.

Warto pamiętać, że personel TfL rozdaje darmowe maseczki. (Fot. Getty Images)

Vernon Everitt, jeden z dyrektorów zarządzających w TfL, pochwalił londyńczyków za przestrzeganie nakazu zakrywania nosa i ust. "Ponad 90 proc. podróżnych stosuje się do wytycznych. Ludzie, którzy pojawią się bez maski, zazwyczaj o niej po prostu zapominają" - podkreślił, cytowany przez Standard.co.uk.

"To nie wynika z żadnego buntu przeciwko nakazowi. Londyńczykom naprawdę nie brakuje oleju w głowach. Chcą postępować właściwie, aby zapewnić bezpieczeństwo innym" - dodał Everitt, zaznaczając, że już pierwszego dnia wejścia nakazu w życie, nowej reguły przestrzegało 80 proc. pasażerów.

Obowiązek noszenia maseczek nie obejmie małych dzieci, osób niepełnosprawnych, a także ludzi mających trudności z oddychaniem. Takie osoby mogą pobrać ze strony internetowej TfL specjalną "kartę", która zawiera wyjaśnienia dla innych pasażerów.

Czytaj więcej:

Anglia: Od 15 czerwca obowiązek noszenia maseczek w transporcie publicznym

USA: Lekceważenie obostrzeń może w ciągu tygodnia zniweczyć wysiłki

Burmistrz Londynu chce obowiązkowych maseczek w sklepach

W Londynie pojawiły się automaty z maseczkami

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement