Szczęsny saved a penalty kick and kept a clean sheet

Szczęsny pokazał we wczorajszym meczu doskonałą formę. (Fot. Getty Images)
Wojciech Szczęsny saved a penalty kick, which he had previously procured, and Juventus - with a Pole in the goal - defeated Roma 1-0 in the 8th round of the Italian football league. The Turin have won for the fourth time in a row and are climbing to the top of the table.

Krótko przed przerwą polski bramkarz nieprzepisowo zatrzymał Ormianina Henricha Mchitarjana, sędzia ukarał go żółtą kartką i podyktował "jedenastkę". Szczęsny wyczuł intencje Jordana Veretout i odbił piłkę skierowaną przez niego w prawy dolny róg bramki.

To pierwszy rzut karny zmarnowany przez Francuza w barwach Romy. Poprzednie 14 wykorzystał.

Gospodarze prowadzili już wtedy 1:0. W 16. minucie zwycięskiego - jak się później okazało - gola zdobył Moise Kean.

To czwarty z rzędu komplet punktów "Starej Damy", która odrabia straty po słabym początku sezonu. Z 14 punktami jest siódma, a gorszym bilansem bramek ustępuje Lazio Rzym i Atalancie.

Prowadzona przez Jose Mourinho Roma, grająca dotychczas w tym sezonie bezkompromisowo - poniosła trzecią porażkę przy pięciu wygranych - ma 15 pkt i jest czwarta.

Na czele wciąż Napoli, które po ośmiu kolejkach ma komplet 24 punktów. Wczoraj wygrało z Torino 1:0 po piątym w sezonie trafieniu Nigeryjczyka Victora Osimhena. Jedyny gol padł w 81. minucie.

"Należało nam się to zwycięstwo, co pokazują statystyki z tego spotkania. Byliśmy lepsi, dominowaliśmy. Pod nasze dyktando przebiega cały sezon, więc zasłużenie prowadzimy w tabeli" - ocenił Osimhen.

Nie było już wtedy na boisku Polaków. Piotr Zieliński w ekipie z Neapolu grał do 70. minuty, a Karol Linetty z Torino, którzy został ukarany żółtą kartką, opuścił boisko trzy minuty wcześniej.

W pierwszej połowie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Lorenzo Insigne.

W czwartek lider Serie A zmierzy się z Legią Warszawa w Lidze Europy.

Napoli o dwa punkty wyprzedza Milan (3:2 z Veroną) i już o siedem broniący tytuły Inter (1:3 z Lazio).