Menu

Stoch's bonus for victory in Raw Air reduced by half

Stoch's bonus for victory in Raw Air reduced by half
Kamil Stoch - zdj. z 10 marca, gdy wygrał zawody Raw Air. (Fot. Getty Images)
The bonus for Kamil Stoch for winning the Raw Air jumping tournament has been reduced by almost half due to the fact that also almost half of the competition has been canceled - the Norwegian Ski Federation (NSF) said.
Advertisement
News available in Polish

Raw Air składa się z 16 punktowanych prób - wszystkich konkursowych serii i kwalifikacji. Zawody odbywają się na czterech skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Premia za zwycięstwo w punktacji generalnej Raw Air ustalona została na 60 tysięcy euro .

Tegoroczny turniej został przerwany mniej więcej w połowie ze względu na epidemię koronowirusa po kwalifikacjach w Trondheim, lecz przed rozpoczęciem się konkursów na skoczni Granasen w tym mieście.

Na pytanie o wysokość premii w zaistniałej sytuacji, NSF wyjaśniła PAP, że została zmniejszona ze względu na odwołane konkursy w Trondheim i Vikersund.

"My, podobnie jak FIS i inni organizatorzy imprez sportowych, nie wypłacamy premii za zawody, które się nie odbyły. W ten sposób premia za zwycięstwo w Raw Air, w którym przeprowadzono dziewięć z 16 punktowanych serii skoków wyliczona została na 33 750 euro" - wyjaśnił dyrektor ds. organizacji zawodów i imprez przy NSF Terje Lund.

Dodał, że pieniądze są już w drodze. "Jeżeli nie pojawiły się na kontach zawodników, to nastąpi to w najbliższych dniach" - zapewnił.

Turniej Rav Air był ostatnim akordem sezonu PŚ. Trofeum za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zdobył Austriak Stefan Kraft.

Czytaj więcej:

Norweskie media: Stoch po mistrzowsku poradził sobie z wiatrem

PŚ w skokach: Siedmiu Polaków w konkursie w Trondheim

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement