Menu

Spanish World Cup winner Iker Casillas calls time on career

Spanish World Cup winner Iker Casillas calls time on career
Bramkarz sięgnął po wiele nagród w futbolu, ale też był wyróżniany m.in. orderami za swoją sportową postawę. (Fot. Getty Images)
Spain's World Cup-winning captain and goalkeeper Iker Casillas announced his retirement from the professional game at the age of 39 on Tuesday
Advertisement
News available in Polish

"Dzisiaj jest jeden z najważniejszych i najtrudniejszych dni w moim sportowym życiu: nadeszła chwila pożegnania" - przekazał dzisiaj słynny zawodnik.

Oficjalne przejście na futbolową emeryturę nie jest jednak zaskoczeniem. 1 maja 2019 roku przeszedł zawał serca, później wrócił do treningów w FC Porto, ale od kilkunastu miesięcy Casillas nie zagrał w żadnym meczu.

"Ważna jest ścieżka, którą podążasz i towarzyszący ci ludzie, a nie cel, do którego cię prowadzi. Dzięki pracy i wysiłkowi przychodzi to samo. Myślę, że mogę bez wahania powiedzieć, że taka była moja droga do wymarzonego celu" - napisał legendarny bramkarz, który przez wiele lat związany był z Realem Madryt.

Casillas jest wychowankiem Realu Madryt. W jego barwach wystąpił w 725 spotkania. Z „Królewskimi" wywalczył m.in. trzykrotnie Puchar Europy (Liga Mistrzów) i pięć razy mistrzostwo Hiszpanii. W 2015 roku przeniósł się do FC Porto.

Real Madryt w oficjalnym oświadczeniu nazwał Casillasa "najlepszym bramkarzem w historii klubu".

Bramkarz sięgnął po wiele nagród indywidualnych i drużynowych w futbolu, ale też był wyróżniany m.in. orderami za swoją sportową postawę.

Niedawno hiszpańskie media podawały, że po zakończeniu kariery Casillas miałby wrócić do Realu i pełnić funkcję doradcą prezydenta Florentino Pereza. Utytułowany bramkarz rozważał też opcję kandydowania na prezydenta hiszpańskiej federacji piłkarskiej (RFEF), ale ostatecznie się wycofał.

Czytaj więcej:

Iker Casillas wrócił do treningów po zawale

Iker Casillas chce rządzić hiszpańską piłką

Casillas wycofał się z kandydowania na szefa hiszpańskiej federacji piłkarskiej

Casillas po zakończeniu kariery chce wrócić do Realu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement