Menu

Snooker to become first professional sport to return in Britain with June 1 resumption

Snooker to become first professional sport to return in Britain with June 1 resumption
Mistrz świata Judd Trump (Anglia) zapowiedział swój udział w mistrzostwach. (Fot. Getty Images)
Snooker will become the first professional sport to return in Britain with an 11-day free-to-air televised tournament to begin on June 1. Judd Trump, Neil Robertson, Mark Allen and Kyren Wilson are among those confirmed to take part in Championship League Snooker, which will see 64 of the world's best players battle for a top prize of £30,000 at the Marshall Arena in Milton Keynes.
Advertisement
News available in Polish

Zawody, w których wystąpi 64 zawodników, potrwają do 11 czerwca. Będą transmitowane w telewizji, ale do sal nie będą wpuszczani kibice. Ponadto obowiązywać będą dodatkowe przepisy sanitarne, mówiące np. o zakazie witania się przez uściśnięcie dłoni lub nakazie zachowania dwumetrowej odległości graczy od sędziego i siebie nawzajem. Co więcej, wszyscy uczestnicy będą musieli przed rozpoczęciem imprezy przejść testy na COVID-19.

Na gospodarza turnieju wybrano Marshall Arena w Milton Keynes, ponieważ oferuje ona także zakwaterowanie. Dzięki temu żaden z uczestników wydarzenia nie będzie musiał opuszczać obiektu w trakcie rywalizacji.

Rozgrywki będą miały nietypową formułę. Zawodnicy zostaną podzieleni na 16 grup po czterech. W każdym meczu rozgrywane będą po cztery frame'y. Za zwycięstwo przyznane będą trzy punkty, za remis - po jednym.

Do kolejnej rundy awansują tylko snookerzyści z pierwszych miejsc, którzy trafią do czterech grup po czterech graczy. Zwycięzcy zakwalifikują się do trzeciej, finałowej fazy grupowej.

Pula nagród wynosi 200 tysięcy funtów, z czego do triumfatora trafi 30 tysięcy.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement