Ski Jumping World Cup: Kubacki third in qualifying, promotion of six Poles

Dawid Kubacki w akcji. (Fot. Getty Images)
Dawid Kubacki finished third in qualifying for today's World Cup competition in ski jumping in the Italian Predazzo. The best was Japanese Ryoyu Kobayashi, leader of the general classification of the cycle. In the first series a set of six Poles will perform.

Kubacki uzyskał 132 metry, a Kobayashi - 134,5. Na drugim miejscu sklasyfikowano wracającego do wysokiej formy Austriaka Stefana Krafta - również 132 m. Czwarty był Norweg Robert Johansson (130), a piąty Kamil Stoch (129).

Na 16. pozycji uplasował się Piotr Żyła (128 m), na 29. Stefan Hula (118,5), na 31. Jakub Wolny (117,5), a na 42. Maciej Kot (110).

W konkursie nie wystartuje drugi zawodnik zakończonego w niedzielę Turnieju Czterech Skoczni Markus Eisenbichler. Niemca zdyskwalifikowano za nieprzepisowy kombinezon.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi znakomicie spisujący się od początku sezonu Kobayashi. Wygrał osiem z 11 konkursów i o 427 punktów wyprzedza Żyłę. Stoch jest trzeci ze stratą 452 pkt.

Predazzo do pucharowego kalendarza wróciło po siedmioletniej przerwie. Kompleks skoczni Trampolino Dal Ben jest szczęśliwy dla Polaków. W 2003 roku dwa złote medale mistrzostw świata wywalczył tu Adam Małysz, a 10 lat później na dużym obiekcie triumfował Stoch. W 2013 roku biało-czerwoni wywalczyli jeszcze brązowy medal w konkursie drużynowym. Natomiast pięć lat temu mistrzem świata juniorów, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, został w Predazzo Wolny.

Pierwsza seria dzisiejszego konkursu zaplanowana jest na godz. 16:00 lokalnego czasu. Jutro odbędą się kolejne zawody.