Serena Williams easily beats Elena Vesnina to reach Wimbledon final

Amerykanka ma szansę na wygranie turnieju na Wimbledonie. (Fot. Getty Images)
Serena Williams did not so much stroll into the Wimbledon final as dawdle past poor Elena Vesnina in 48 embarrassing minutes. Centre Court has not seen anything so one-sided in a very long time. The Duchess of Cambridge, who smiled throughout from the Royal Box, spent longer talking to the ballkids beforehand.

Wiesnina, której najlepszym wynikiem dotychczas w singlowych zmaganiach w Wielkim Szlemie była 1/8 finału, wcześniej wyeliminowała m.in. swoją deblową partnerkę i rodaczkę Jekaterinę Makarową oraz pogromczynię Agnieszki Radwańskiej w 1/8 finału Słowaczkę Dominikę Cibulkovą (19.). W pojedynku ze zdeterminowaną Williams nie miała jednak nic do powiedzenia. Amerykanka nie pozwoliła sobie na słabszy moment i wywalczyła awans do decydującego spotkania po trwającym zaledwie 48 minut meczu.

Był to jej piąty pojedynek z 50. w rankingu WTA rywalką. Wszystkie rozstrzygnęła na swoją korzyść. Wiesnina była trzecią z rzędu Rosjanką na drodze pierwszej rakiety świata. Wcześniej Williams pokonała Swietłanę Kuzniecową (13.) i Anastazję Pawliuczenkową (21.).

35-letnia zawodniczka z USA po raz 10. wystąpiła w półfinale londyńskiego turnieju. Ma w dorobku 21 tytułów wielkoszlemowych, ale trzy ostatnie imprezy tej rangi kończyły się dla niej niepowodzeniem i wciąż brakuje jednego zwycięstwa, by wyrównać rekord Niemki Steffi Graf. W Londynie triumfowała sześciokrotnie (2002-03, 2009-10, 2012, 2015).

Jej rywalką będzie Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber (4.), która pokonała siostrę Sereny - Venus Williams (8.) 6:4, 6:4.