Ronaldo helps Juventus beat Napoli to win Italian Super Cup

Gol zdobyty we wczorajszym meczu był 760. w seniorskiej karierze Cristiano Ronaldo. (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo scored to help Juventus win a record-extending ninth Italian Super Cup by beating Napoli 2-0 on Wednesday.

Gole dla mistrzów Italii zdobyli Portugalczyk Cristiano Ronaldo w 64. minucie oraz Hiszpan Alvaro Morata w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Napoli najlepszą okazję miało w 80. minucie, ale Lorenzo Insigne nie trafił z rzutu karnego w bramkę.

Szczęsny miał kilka udanych zagrań, m.in. obronił groźny strzał Meksykanina Hirvinga Lozano. Zieliński wyróżnił się tylko żółtą kartką.

Juventus wywalczył Superpuchar Włoch po raz dziewiąty, a po raz drugi ze Szczęsnym w składzie. To pierwsze trofeum w trenerskiej karierze byłego znakomitego piłkarza Andrei Pirlo.

Gol zdobyty we wczorajszym meczu był 760. w seniorskiej karierze Cristiano Ronaldo. Według niektórych mediów i statystyk, Portugalczyk poprawił wczoraj osiągnięcie reprezentanta Austrii i Czech Bicana.

Ta kwestia nie jest jednak w stu procentach jasna, bo Bican, podobnie jak Brazylijczycy Pele i Romario, uzyskał w sumie ponad 1 000 goli, ale w tym bilansie znajdują się również bramki z meczów amatorskich, towarzyskich czy nieoficjalnych. Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) nie prowadzi natomiast oficjalnego zestawienia najskuteczniejszych w historii futbolu.

"Niesamowity Cristiano strzelił swojego 760. gola w karierze, wyprzedzając Josefa Bicana jako najlepszego strzelca w historii piłki nożnej. Co za osiągnięcie" - napisał na Twitterze były napastnik reprezentacji Anglii Gary Lineker.

Ze współczesnych zawodników najbliżej Ronaldo jest Brazylijczyk Lionel Messi, który dla Barcelony w oficjalnych występach zdobył 644 gole.