Menu

Roger Federer in 'race against time' to be fit for Australian Open

Roger Federer in 'race against time' to be fit for Australian Open
Federer ściga się z czasem i możliwościami swojego organizmu - wszystko po to, aby zagrać w lutym w Australian Open. (Fot. Getty Images)
Roger Federer admits he is battling to be fit for the Australian Open; He says he is still not 100 per cent as he recovers from a knee injury; World No 5 has not played since the Australian Open in January; Federer voted best Swiss athlete since 1950 at a ceremony on Sunday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Turniej na antypodach rozpocznie się najprawdopodobniej - z powodu pandemii Covid-19 - o trzy tygodnie później niż zazwyczaj. Według doniesień medialnych - 8 lutego, ale mimo to Szwajcar, który przeszedł w tym roku dwie operacje kolana i ma za sobą długą rehabilitację, nie jest optymistą. Powrót do formy nie następuje bowiem tak szybko jak zakładał.

"Miałem nadzieję, że do października osiągnę 100 procent swoich możliwości, ale nadal nie jestem w tym punkcie. Z występem w Australian Open będzie ciężko" - przyznał w Schweizer Radio und Fernsehen 39-letni zawodnik, który w październiku nie odczuwał bólu w stawie kolanowym i był pełen optymizmu.

Były lider rankingu światowego chce mieć pewność, że jego organizm jest w pełni przygotowany na najwyższe obciążenia. "Tylko wówczas, gdy będziemy mieli pewność, że można zrobić kolejny krok, zrobimy to" - dodał tenisista z Bazylei cytowany na stronie tennis.com.

Po raz ostatni walczył na kortach w styczniu właśnie w Australian Open. Dotarł do półfinału, w którym przegrał z Serbem Novakiem Djokovicem 6:7 (1-7), 4:6, 3:6.

W lutym przeszedł zabieg stawu kolanowego i miał nadzieję, że wystąpi w londyńskim Wimbledonie, ale z powodu pandemii prestiżowy turniej, jak i wiele innych, został odwołany. Problemy z kolanem nie ustępowały i Szwajcar musiał po raz drugi poddać się artroskopii.

Czytaj więcej:

Australian Open: Federer nie odczuwa już bólu, chce zagrać w Melbourne

Australian Open może się rozpocząć 8 lutego

Szef WTA: Sezon 2021 chcemy rozpocząć 4 stycznia poza Australią

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement