Roger Federer and Novak Djokovic to meet in final of World Tour Finals

Federer nieoficjalne mistrzostwa świata wygrywał sześciokrotnie (Fot. Getty Images)
Both Roger Federer and Novak Djokovic were rattled at the World Tour Finals on Saturday but ultimately won their semifinals to set up a blockbuster.

To był 17. pojedynek Helwetów i 15. zwycięstwo Federera, który w trzecim secie obronił cztery piłki meczowe. Pojedynek trwał dwie godziny i 48 minut.

Djokovic już w piątek zagwarantował sobie pozostanie na szczycie klasyfikacji tenisistów na koniec sezonu. Udało mu się to wcześniej w latach 2011-12. We wczorajszym półfinale wygrał z Japończykiem Keiem Nishikorim 6:1, 3:6, 6:0.

Federer nieoficjalne mistrzostwa świata wygrywał sześciokrotnie, a w finale wystąpi po raz dziewiąty. Djokovic ma na koncie trzy triumfy, w tym w dwóch ostatnich latach.

To będzie ich 37. konfrontacja. Nieznacznie lepszym bilansem legitymuje się 33-letni tenisista z Bazylei, który zwyciężył w 19 meczach. W tym roku ich bilans to 3-2 dla Szwajcara.

W drodze do finału w londyńskiej hali O2 obaj wygrali po cztery mecze, co oznacza, że triumfator turnieju otrzyma 2,075 mln dolarów premii.

Wynik półfinału gry pojedynczej:
Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3) 4:6, 7:5, 7:6 (8-6).