Robert Lewandowski inspires Bayern Munich's rout of Porto

Robert Lewandowski świętuje drugiego gola dla Bayernu (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski scored the goal of the night for Bayern Munich in their 6-1 victory over Porto. Having wiped out Porto's first-leg lead with goals from Thiago Alcantara and Jerome Boateng, Lewandowski struck to put the Bundesliga side firmly in control of the tie.

Robert Lewandowski pierwszą bramkę zdobył  w 27. minucie,po raz drugi pokonał bramkarza gości w 40. minucie.
To czwarte i piąte trafienia Lewandowskiego w tym sezonie Ligi Mistrzów. Do siatki Porto trafili w Monachium także - Thiago Alcantara, Jerome Boateng i Thomas Mueller.

W pierwszym spotkaniu zwyciężył zespół z Portugalii 3:1. Bayern Monachium jest dopiero piątym klubem w historii Ligi Mistrzów, który potrafił odbrobić dwubramkową stratę i awansować do kolejnej rundy.

Wczoraj Bawarczycy pokonali FC Porto 6:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym, po tym jak przegrali w Portugalii 1:3.

W sumie taka sztuka zespołom udawała się siedem razy - po dwa razy Chelsea Londyn i Barcelonie. Ponadto szczęście mieli Monaco i Manchester United.

Trzybramkową stratę udało się odrobić tylko raz. Deportivo La Coruna w sezonie 2003/04 po porażce 1:4 na wyjeździe z Milanem, u siebie wygrało 4:0.