Real Sociedad stays top of La Liga

Dwie bramki dla Realu Sociedad zdobył Mikel Oyarzabal. (Fot. Getty Images)
Real Madrid climbs up to second behind Real Sociedad, who remains league leader after a comfortable 4-1 win at home to Huesca.

Dwie bramki dla Realu Sociedad zdobył Mikel Oyarzabal, a po jednej Portu oraz Szwed Alexander Isak. Piłkarze z San Sebastian strzelili 14 goli w siedmiu meczach, tracąc tylko trzy.

Dziennik "Marca" porównał zespół Realu Sociedad do cyklonu, który zmiótł kolejnego rywala. "Sociedad nie do powstrzymania" - podkreślono w relacji. Gazeta zwróciła też uwagę, że kolejne występy drużyny trenera Imanola Alguacila potwierdzają, że jej pozycja nie jest przypadkowa. "To już kawał lidera" - podsumowano.

"As" zwrócił z kolei uwagę na dwie asysty Davida Silvy, który po 10 latach w Manchesterze City latem wrócił do ojczyzny. "Dopisuje kolejne plusy do swojej legendy" - napisano o 34-letnim pomocniku.

W innym wczorajszym meczu Granada wygrała na wyjeździe z Getafe 1:0 po trafieniu z rzutu karnego Angela Montoro w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Wydarzeniem weekendu było sobotnie El Clasico. Real Madryt pokonał na Camp Nou Barcelonę 3:1, choć według mediów wynik wypaczył sędzia, który w 63. minucie podyktował rzut karny za rzekomy faul na Sergio Ramosie. Był to kluczowy moment spotkania. Sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę", dając prowadzenie gościom 2:1, a wynik ustalił w 90. minucie Luka Modric.

W kronikach zapisał się znów Ansu Fati z Barcelony, który w wieku 17 lat i 359 dni został najmłodszym zdobywcą bramki w historii Gran Derbi. Dotychczasowi rekordziści Roger Garcia (Barcelona) i Raul Gonzalez (Real) trafili do siatki po 18. urodzinach.

Katalończycy zajmują w tabeli dopiero 12. miejsce z dorobkiem siedmiu punktów, ale mają dwa zaległe spotkania.