Radwanska, Janowicz and Kubot in II round in Wimbledon

Łukasz Kubot w II rundzie Wimbledonu (Fot. Getty Images)
Three of Poles to go to second round of wimbledon. Out of tournament are: Kania, Piter i Przysiężny.

Agnieszka Radwańska pokonała Rumunkę Andreę Mitu 6:2, 6:1 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach trawiastych Wimbledonu. Mecz, który został przerwany dzień wcześniej przez deszcz, trwał 48 minut.

Kolejną rywalką krakowianki, która po raz dziewiąty z rzędu rywalizuje na kortach The All England Lawn Tennis and Croquet Club, będzie Casey Dellacuqa. Czwarta rakieta świata nigdy wcześniej nie miała okazji zmierzyć się z 36. na światowej liście Australijką.

Z kolei Jerzy Janowicz, w dzisiejszym spotkaniu rozstawiony z numerem 15., wygrał z Somdevem Devvarmanem z Indii 4:6, 6:3, 6:3, 3:6, 6:3. Polak - półfinalista ubiegłorocznych zmagań w Londynie - zaserwował osiem asów (jego rywal czternaście) i popełnił 18 podwójnych błędów serwisowych, podczas gdy Devvarman tylko cztery. Tenisista z Indii zajmuje 125. miejsce w rankingu ATP, dokładnie o sto niższe niż łodzianin. W drugiej rundzie rywalem Janowicza będzie Australijczyk Lleyton Hewitt, który w tym samym czasie wyeliminował Michała Przysiężnego.

Dzisiejsze mecze otwarcia przegrali Katarzyna Piter i Michał Przysiężny. Polak przegrał z Australijczykiem Lleytonem Hewittem 2:6, 7:6 (16-14), 1:6, 4:6. Dzień wcześniej wyeliminowana została Paula Kania.

Późnym popołudniem miejscowej publiczności zaprezentuje się jeszcze Urszula Radwańska.