Radwanska's net front presense pushes her into semifinals

Anieszka Radwańska w pięknym stylu awansowała do półfinału turnieju w Eastbourne (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwanska used her small figure and special skills on court to fly through to the semifinals at the AEGON International Thursday. The former champion at Devonshire Park pulled off a terrific victory against Bulgaria's Tsvetana Pironkova in a 6-2, 6-2 score on centre court.

Zajmująca 13. miejsce w rankingu WTA Radwańska nie miała większych problemów z pokonaniem sklasyfikowanej o 31 pozycji niżej Pironkowej. Bułgarka stawiała skutecznie opór faworyzowanej rywalce tylko w pierwszych gemach obu partii.

W inauguracyjnym secie krakowianka pierwsze przełamanie zanotowała przy stanie 2:2, w drugim jeszcze wcześniej - już w trzecim gemie. Łącznie podopieczna Tomasza Wiktorowskiego miała trzy "breaki". Grała regularnie, cierpliwie, ale i uważnie. Bułgarka próbowała wykorzystać większą siłę uderzenia, którą dysponuje w porównaniu z rywalką, ale często nie trafiała w pole gry.

Pojedynek trwał 66 minut. Była to 12. konfrontacja tych zawodniczek. Radwańska wygrała 10 z nich. W półfinale Polka, która wygrała ten turniej w 2008 roku, zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między Amerykanką Sloane Stephens i Rosjanką Darią Gawriłową.

W pierwszej rundzie w Eastbourne 26-letnia krakowianka miała wolny los, a w kolejnych wyeliminowała Amerykankę Irinę Falconi i Czeszkę Karolinę Pliskovą. W tym sezonie po raz trzeci zagra w półfinale turnieju WTA. Wcześniej udało jej się dotrzeć do tego etapu w Katowicach i Nottingham. W obu przypadkach musiała uznać wyższość rywalek.