Radwanska out of Dausze

Agnieszce Radwańskiej nie udało się pokonać Venus Williams (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwanska lost to Venus Williams and is out of tournament in Dausze.

Zacięte spotkanie trwało dwie godziny i 17 minut. Większość gemów kończyła się po grze na przewagi, a kibice często nagradzali obie tenisistki za efektowne akcje.

W pierwszym secie Polka już na początku przegrała gema przy własnym podaniu, co - jak się okazało - miało ogromne znaczenie. Od stanu 2:0 dla Williams tenisistki wygrywały kolejne gemy przy swoich serwisach. Radwańska zmniejszała straty na 1:2, 2:3, 3:4 i 4:5, jednak decydujące słowo należało do utytułowanej rywalki.

Zacięty, choć wynik na to nie wskazuje, był również drugi set. Jedynego gema Amerykanka wygrała przy stanie 2:0 dla tenisistki z Krakowa, ale praktycznie każda wymiana w tej partii była wyrównana.

Podobnie sytuacja wyglądała w trzecim secie. Przy stanie 2:1 dla Williams Polka została przełamana. Kolejne emocjonujące gemy znów rozstrzygała na swoją korzyść Amerykanka, która objęła prowadzenie 5:1. Wówczas jednak do głosu doszła Radwańska, która doprowadziła do stanu 3:5, ale na więcej nie było ją już stać.

Radwańska, która na otwarcie turnieju miała "wolny los", w poprzedniej rundzie pokonała włoską tenisistkę Flavię Pennettę 6:1, 6:1. Z kolei Amerykanka miała długą przeprawę z Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycovą, zwyciężając 7:5, 3:6, 7:6 (7-5).

Ze starszą z sióstr Williams Polka rywalizowała niedawno w 1/8 finału Australian Open i również przegrała. W sumie obie zawodniczki grały ze sobą 11 razy. Radwańska zwyciężyła dotychczas czterokrotnie.